ההצלחה נמשכת: טמלקובה אלופת אירופה עד 23

זהב לג'ודאית בהונגריה. מדליות ארד לתמר מלכה וירין מנגד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.11.18 - 18:26

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

תגידו מזל טוב לבטינה טמלקובה, שהוכתרה הערב (שישי) לאלופת אירופה בג'ודו עד גיל 23 בהונגריה והמשיכה את ההצלחה הישראלית בענף לאחרונה. בנוסף: המשלחת קטפה גם שתי מדליות ארד של תמר מלכה וירין מנגד.

באליפות שנערכת בגיור, טמלקובה (עד 52 ק"ג) ניצחה בארבעה קרבות בדרך אל התואר היוקרתי. במבחן הראשון שלה היא ניצחה  בוואזרי את פאני קופאץ' המקומית, כשבסיבוב השני היא גברה באיפון על מריאן ג'נשווילי מגאורגיה. לאחר מכן, בחצי הגמר, ניצחה טמלקובה את הספרדיה אסטאו לין באיפון ובקרב על הזהב גברה על רקה פופ ההונגרייה בווזארי בניקוד זהב.

תמר מלכה (עד 48 ק"ג) החלה את התחרות עם ניצחון מול הספרדיה הידלגו לדו באיפון, אך בסיבוב השני הפסידה לסטפנובה אליזבתה מרוסיה ובכך נשרה לבית הניחומים. שם היא ניצחה את סלנס הבלגית באיפון ובקרב על הארד גברה בוואזרי על סנטורק גולקדר מתורכיה.

ירין מנגד (עד 66 ק״ג) פתח את הטורניר עם ניצחון על ניאטו צ׳נארו מספרד. הוא המשיך עם ניצחון באיפון מול וויארו דניס ממולדובה, אבל בקרב השלישי הפסיד לזדרו פיטר מבוסניה הרצוגובינה ונשר לבית הניחומים. שם ניצח הישראלי בוואזרי את בונסיק הסרבי וזכה במדלית הארד באופן אוטומטי, ללא קרב, עקב פסילתו של היריב הגאורגי נגליאשווילי.

יו״ר איגוד הג’ודו, משה פונטי, בירך על ההישג של טמלקובה: "אני מאושר בשביל הילדה הזאת שתמיד מגיעה עם חיוך וגישה חיובית. היא התעלתה על עצמה היום ועשתה הישג מדהים. יש עוד שנתיים עד לאולימפיאדה הקרובה אבל גם כשאנחנו מסתכלים רחוק יותר אנחנו רואים שלג׳ודו יש עתיד מבטיח".

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו: "תחרות נהדרת לבטי שהשיגה מדליה היסטורית עבור נבחרת ישראל. בטי עברה שנה לא פשוטה אבל מוכיחה שוב ושוב כמה היא נחושה, מגיעה תמיד עם אנרגיה טובה ולא מוותרת אף פעם.  היא עשתה תחרות נפלאה ואני שמח בשבילה. תמר השלימה יום מדהים של הנבחרת עם זכייה מעולה במדליית הארד. נמשיך לעבוד כנבחרת ולטפח עוד ועוד כשרונות".