ארד לענבל שמש אחרי ניצחון על פז לייבל

אליפות אירופה עד 23: גברה על בת ארצה בקרב על המדליה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.11.18 - 17:52
ענבל שמש מציגה את המדליה (באדיבות איגוד הג'ודו)
ענבל שמש מציגה את המדליה (באדיבות איגוד הג'ודו)

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

הג'ודו הישראלי ממשיך לרשום הישגים מרשימים. ענבל שמש (עד 63 ק"ג) קטפה את מדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23 הנערכת בגיור, הונגריה. הקרב על הארד היה דרבי ישראלי בינה לבין פז לייבל, בו הצליחה שמש לגבור על חברתה לנבחרת ביתרון עונשים בתוך הגולדן סקור.

שמש, מדליסטית הארד מגראנד פרי אגדיר ומדליסטית הזהב מסבב אירופה הפתוחה בפולין, פתחה את יום הקרבות עם ניצחון ביתרון וואזרי בתום 4 דקות על טיה טינטור הסרבית, אך נוצחה בסיבוב הבא רבע הגמר בידי מישל חואירזיל הגרמניה בתום 4:51 דקות, 51 שניות בתוך הגולדן סקור. בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים, שם גברה באיפון בקרב המקדים לארד על לאורה פאזיליו הקוסובורית בחלוף 3:20 דקות.

פז לייבל החלה את דרכה בניצחון ביתרון וואזרי בתום 4 דקות על מישל בנג'מינס ההולנדית, המשיכה בניצחון נוסף ברבע הגמר על אולגה סברין הרומניה בחלוף 2:06 דקות מפתיחת הקרב, אך נוצחה בחצי הגמר לאחר שהפסידה בריתוק ללובג'אנה פיוואסאנה הבריטית.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו: "אני שמח על המדליה של ענבל, שמצליחה לשדרג את המקום החמישי מהשנה שעברה למדלית ארד ב-2018. אני שמח לא פחות שהמדליה הזו הושגה בקרב כל-ישראלי, מה ששוב מוכיח את העבודה העמוקה שלנו. נבחרת הנשים ממשיכה בהצלחה ההיסטורית ונכון לרגע זה, מסיימת יומיים של תחרות עם 3 מדליות. מקווה שמחר רז הרשקו תמשיך את המומנטום ותזכה במדליה נוספת. אני גאה מאוד בספורטאיות ובנבחרת הנשים".

"ברכות לנבחרת דור העתיד של ענף הג'ודו עם הזכייה במדליית הארד של ירין מנגד, תמר מלכה וענבל שמש שגברה בקרב האחרון על פז ליבל בדרבי ישראלי על מדליית הארד", אמרה שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, "התרגשתי לראות את בטינה טלמקובה שרה את המנון 'התקווה' כשהיא מניחה את ידה על ליבה ואת דגל ישראל מוצג באולם הספורט בהונגריה מעל יתר הדגלים, וגם כמובן על ההצלחה של שאר הג'ודאים".