מדליה חמישית: ארד להרשקו באל' אירופה

הישג נוסף לנבחרת ישראל בתחרות עד גיל 23 בהונגריה. מאמן הנשים שני הרשקו: "יש לנו ג'ודו מדהים בישראל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.11.18 - 20:15
תחילת כתבה

מדליה חמישית לג'ודו הישראלי באליפות אירופה עד גיל 23 בהונגריה. רז הרשקו זכתה הערב (ראשון) במדליית הארד במשקל מעל 78 ק"ג והשלימה הישג נוסף עבור נבחרת ישראל.

הזכייה של הרשקו מתווספת לזכייתם של ספורטאי הנבחרת שזכו ביומיים הראשונים לתחרות, בטינה טמלקובה זכתה במדליית הזהב ומדליות הארד של תמר מלכה (48 ק"ג) ירין מנגד (66 ק"ג) וענבל שמש (63 ק"ג).

הרשקו אלופת אירופה לקדטיות בעברה, החלה את יום הקרבות עם ניצחון באיפון מהיר על פטריסיה פארר בארטולוס הספרדייה 38 שניות בלבד מהפתיחה. מכאן המשיכה הישראלית עם ניצחון נוסף ברבע הגמר על קארפטי ההונגריה, כאשר יתרון וואזרי שהשיגה בשלב מוקדם של הקרב, הספיק לה עד לסיום והעפלה לחצי הגמר.

בשלב ארבע האחרונות, הישראלית נוצחה באיפון בחלוף 2:25 דקות בידי סיביל אקבולוט הטורקיה. בקרב על הארד גברה הישראלית באיפון על מרסדס סיזגטיברי ההונגריה שהושג בתוך הגולדן סקור, 5:07 דקות מתחילתו של הקרב.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, היה מאושר: "שמח מאוד על מדלית הארד של רז הרשקו שסוגרת אליפות אירופה מדהימה לנבחרת הנשים. אליפות אירופה עד גיל 23 מהווה את המדד כשרוצים להביט קדימה ולראות מי היו הכשרונות הבולטים. אנחנו מדינה קטנה, אבל עם ג׳ודו מדהים. ארבע מדליות לנבחרת הנשים זה הישג פשוט מדהים, רז עשתה תחרות נפלאה, אני רוואה התקדמות שלה בכל שנה ושנה וזה ממלא אותי סיפוק וגאווה".