"ישראל מעצמת ג'ודו, זה מאדיר את שמה בעולם"

המשלחת ביקרה אצל רה"מ נתניהו, שקיבל כרטיס לגראנד פרי הביתי

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  08.11.18 - 17:52
תחילת כתבה

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אירח היום (חמישי) את נבחרת הגברים של הג'ודו הישראלי לאור הצלחותיהם האחרונות, בעיקר בגראנד סלאם אבו דאבי. במפגש נכחו גם שרת התרבות והספורט מירי רגב, יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי, מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה וכן חברי הנבחרת: זוכי מדליות הזהב שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, זוכה מדליית הארד ברוך שמאילוב, וגם את אורי ששון וטל פליקר. נבחרת הנשים נעדרה מהאירוע משום שהיא נמצאת בתחרות בטשקנט.

"אני רוצה לברך אתכם, זה לא דבר של מה בכך שישראל חוזרת מאבו דאבי עם חמש מדליות", אמר ראש הממשלה בפתיחת נאומו, והמשיך באווירה מחויכת: "תמיד אמרתי שישראל היא מעצמה בתחומי הסייבר, המים וההייטק, אבל ישראל היא גם מעצמת ג'ודו, שזה דבר שמאדיר את שמה של המדינה ברחבי העולם".

לאחר מכן, קיבלו נתניהו ורגב את ה"כרטיסים הראשונים" לגראנד פרי ההיסטורי שייערך בישראל בינואר. עוד קודם לכם, שאל נתניהו את סמדג'ה - "מה צריך לקרות כדי שהנבחרת תמשיך להביא הישגים?" סמדג'ה ענה בנחרצות: "בית לנבחרת, ברגע שזה יקרה תהיה פה נבחרת מהטובות בעולם". רגב התערבה והבטיחה: "יהיה בווינגייט, זה תהליך שיתחיל בקרוב".

רגב עצמה התרגשה לא רק מההצלחה הספורטיבית, כי אם בעיקר בשל העובדה שהיא הושגה באבו דאבי. "זו לא הפעם הראשונה שהנבחרת פה, היא מביאה לנו הישגים מדהימים", אמרה שרת הספורט. "במשך שנתיים וחצי אנחנו, יחד עם נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר, עומדים על זה שכל ספורטאי שלנו יוכל להשתתף בכל תחרות, בכל מקום, תחת הדגל וההמנון הישראלי. עצם העובדה שפה תיערך תחרות גדולה, תאפשר גם למדינות שאין לנו יחסים דיפלומטיים איתן להתחרות פה".