צפו: ברוך שמאילוב זכה בכסף בגראנד פרי האג

מדליה ראשונה למשלחת הישראלית בהולנד. טמלקובה חמישית, פליקר איכזב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.11.18 - 20:06
תחילת כתבה

ברוך שמאילוב זכה הערב (שישי) במדליית הכסף ביומו הראשון של גראנד פרי האג. בטינה טמלקובה סיימה חמישית, גילי כהן שביעית ואילו טל פליקר הודח אחרי קרב אחד בלבד.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) פתח טוב את התחרות כשגבר על ואדים בונאסץ' ממולדובה באמצעות איפון. בסיבוב שלאחר מכן ניצח את הספרדי מרטין אלברטו גייטרו בקרב שנכנס לניקוד זהב. ברבע הגמר ניצח באמצעות ווזארי את היפני קיוטאקה קידו, מה ששלח אותו לחצי הגמר, בו ניצח את אלטנסוק דובדון ממונגוליה באיפון, והעפיל לגמר מול ואזה מרגלישוילי מגיאורגיה לו נכנע.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, אמר ל"ערוץ הספורט": "ברוך עבד בצורה יעילה בסבלנות ובחדות. ממשיכים קדימה לעבר המטרות והייעדים שהצבתי בתחילת הקמפיין לטוקיו 2020".

בטינה טמלקובה (עד 52 ק"ג) פתחה את הטורניר בניצחון באיפון על נעמי ואן קרבל מהולנד וברבע את הרוסיה איגול קוצ'נקו. בחצי הגמר הפסידה אלופת אירופה עד גיל 23 לבלגית שרלין ואן סניק, אחת מהג'ודאיות הבולטות במשקל, בקרב שנכנס לניקוד זהב ובו הישראלית נפסלה פסילה ישירה והודחה מהתחרות. בעקבות כך היא לא התמודדה בקרב על מדליית הארד וסיימה חמישית. 

גילי כהן (עד 52 ק"ג) סיימה שביעית. היא פגשה את ליפינג ליו הסינית ישר בסיבוב השני וגברה עליה בווזארי, בקרב שלאחר מכן, ברבע הגמר, הפסידה לאסטרידה גנאטו מצפרת בקרב שנכנס לניקוד זהב, שם ספגה הישראלית את העונש השלישי שגרם להפסדה. היא נשרה לבית הניחומים, אך לא הצליחה להעפיל לקרב על מדליית הארד אחרי שהפסידה להונגריה רקה פופ באיפון.

ההפתעה הלא נעימה הגיעה מכיוונו של טל פליקר (עד 66 ק"ג) שהודח בקרב הראשון שלו. הישראלי העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם הפסיד לאיסא איסאב מרוסיה באיפון.

עוד אצל הנשים, נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) עלתה ישר לסיבוב השני בו הפסידה לרוסיה סבינה גיליאזובה באיפון. תמר מלכה (עד 48 ק"ג) הפסידה גם היא בקרב הראשון שלה ליאו קסיונג מסין באיפון. מעיין גרינברג (עד 57 ק"ג) ניצחה בקרב הראשון שלה את אסליה טופרק מבריטניה באמצעות איפון, אך הפסידה בסיבוב שלאחר מכן למרגרט ברגסטרה ההולנדית והודחה מהתחרות.