נבחרת הג'ודו ערכה אימון ראווה בעוטף עזה

הג'ודאים ממשיכים להתכונן לקראת הגרנד פרי שייערך בת"א

גיל לוין
גיל לוין  09.01.19 - 18:23

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

כשבועיים לפני פתיחת תחרות הגרנד פרי בתל אביב, התפנתה נבחרת הג'ודו של ישראל למשימה חשובה לא פחות וערכה אימון ראווה מיוחד לילדי עוטף עזה. באירוע נכחו כוכבי נבחרת הגברים והנשים - שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק, אורי ששון, טל פליקר, ברוך שמאילוב, גפן רפימו, תמנע נלסון לוי וגילי כהן - מלווים במאמנים אורן סמדג'ה ושני הרשקו.

אורן סמדג'ה שגדל בעוטף עזה, סיפר על תחושת השליחות: "באופן רשמי אנחנו פותחים את ההכנות לגראנד פרי ובחרנו במקום שדווקא פחות מתייחסים אליו, שאפשר לומר שהוא יותר מוזנח במדינה. באנו להזדהות ולהיות חלק".

"יש כאן היסטוריה גדולה מאוד מבחינתי, אני גדלתי פה באופקים והייתי מתאמן פה, גם אבא שלי אימן פה. הייתי מסתכל על אנשים ורוצה להיות כמותם, לעשות ג'ודו ולהצליח, בסוף קצת הצליח לי יותר מדי. אני מרגיש פה בבית מבחינתי הדרום זה הבית, הלב והמקום שאני מרגיש בו הכי בנוח".

גם מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, הסביר את חשיבות האירוע: "זה מרענן לעשות דברים אחרים ולתת משהו מהלב שלנו בחזרה למדינה, בייחוד במקומות שקשה להם".

על הגראנד פרי, שייערך בישראל לראשונה, אמר: "להפוך להיות חלק מהסבב העולמי זה חלום. לא כל מדינה זוכה לזה ולישראל יש תמיד קשיים בדרך אז אני מאוד שמח שזה קורה. אנחנו מופתעים כפליים כי לא ציפינו שיהיו כל כך הרבה משתתפים, ההודעה על הגראנד פרי הגיעה מאוחר והרבה מדינות כבר סיימו את התכניות השנתיות שלהן וכנראה שבאמת יש רצון להגיע לישראל".

כוכב הנבחרת, פטר פלצ'יק, שזכה לאהבה רבה מילדי העוטף שיתף בהתרגשות: "זה לא מובן מאליו ואני מעריך את האהבה שאני מקבל. גם ברחוב פתאום אנשים עוצרים אותי ומבקשים - 'אתה מבטיח לנצח נכון?'. אני מרגיש את הציפיות וזה כיף. זה מחזק אותי".

גם פלצ'יק התייחס לכבוד שבלארח את הגראנד פרי לראשונה בישראל: "אני מרגיש שיש אחריות גדולה יותר מול הקהל הישראלי. באליפות אירופה האחרונה שהייתה בארץ לקחנו את האנרגיה הזו למקום חיובי וזה הצליח בגדול. אנחנו מאושרים שיש לנו אפשרות להתחרות פעם בשנה מול קהל ישראלי".

"באופן אישי, היום אני מדורג שלישי בדירוג העולמי ובדירוג האולימפי אני מקןוה להמשיך ולשפר את הדירוג שלי כל הזמן ובשנה הבאה להיות ראשון. אני רוצה להשיג את תואר אלוף אירופה, אלוף עולם, וכמובן להגיע הכי מוכן שאפשר לאולימפיאדה. יש לנו נבחרת מדהימה עם מאמן על. אנחנו יודעים את העבודה ומכינים אותנו הכי טוב שיש. נעשה את המיטב שלנו".