ראשוני: "הקהל נתן כח, מרגישה שהכל אפשרי"

הג'ודוקא חגגה זהב בערב הפתיחה של הגראנד פרי. פרימו: "לא כיף לסיים בהפסד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.19 - 18:42
תחילת כתבה

גראנד פרי תל אביב החגיגי יצא היום (חמישי) לדרך בהיכל קבוצת שלמה והתחיל ברגל ימין, כשהנבחרת הישראלית סופרת כבר ביום הפתיחה שתי מדליות ראשונות. שירה ראשוני, שמתמודדות בקטגוריית המשקל של עד 48 ק"ג, זכתה לשמוע את ההמנון לאחר שניצחה את יריבתה האוקראינית וזכתה בזהב. בעוד גילי כהן ספגה איפון אחרי 36 שניות מהיריבה הנהדרת מקוסובו וזכתה "רק" במדליית כסף.

"נלחמתי מול יריבה ראויה שתמיד קשה להילחם מולה", אמרה שירה ראשוני לאחר הזכייה. "ידעתי שאסור לי לוותר ונלחמתי עד השנייה האחרונה. חלק מהקרבות שלי היו נגד בנות שהפסדתי להם לאחרונה והניצחון הראה לי שאני מסוגלת ללכת עד הסוף ושזה תלוי רק בי ולא באף אחד אחר. היה קרב קשה אבל הגעתי עם המון מוטיבציה, מרגישה עכשיו שהכל אפשרי. באליפות אירופה הייתי לחוצה וזה הרס לי הכל, אז היום השתמשתי בקהל כדי לקבל כח ולא כדי להילחץ".

זו שפספסה מדלייה, גפן פרימו, אמרה בסיום הקרב: "יום מאוד אינטנסיבי שהתחיל מוקדם בבוקר עד עכשיו. כמובן שלא כיף לסיים בהפסד, במיוחד עם הקהל המדהים פה בארץ, אבל אין יותר משמח ממדלייה. אני אצפה בקרב ואקתן את הדברים הפחות טובים לקראת התחרות הבאה".

גם תמנע נלסון לוי הגיבה בסיום בהתרגשות: "הייתה חוויה יוצאת מן הכלל. יש לנו קהל מדהים שמרימים אותך וצועקים לך, וזה תענוג לזכות בזהב ולשמוע את התקווה בארץ. תיקון לאליפות אירופה האחרונה? באליפות אירופה האחרונה לא הלך לי כפי שתכננתי, אבל עכשיו החזרתי. סיימתי את השנה לא בצורה טובה, הייתה לי שנה קשה והתחילה שנה חדשה עם זהב. זו חוויה מצוינת ורק שימשיך כך".

גם יו"ר איגוד הג'ודו בישראל, משה פונטי, דיבר בסיום: "אני באמת שמח. הבנים מביאים הצלחות בעולם, לרוב זה רק בנים ופה ושם גם בת זוכה. היום 3 בנות הוכיחו שהן מסוגלות להרבה יותר. אני מאמין שיעשו את הקריטריון לאולימפיאדה ושם מי יודע, אולי מדליה אולימפית. מה קרה לבנים? אני לא רוצה להסביר מקצועית. הסיפור הוא שהיריבים של טל וברוך היו יריבים מצוינים וחזקים, וכנראה שמגיע להם לנצח. זה יכול לקרות, נעבוד על זה, אני מקווה שלא יקרה בהמשך".

"חשש שתהיה השפעה על המשך הימים של הגברים? לא. התחיל יום ונגמר. אף אחד לא מתעסק בזה אלא במה שבא, אנחנו הולכים להצליח. ענף הג'ודו עשה אליפות אירופה בארץ, וידעתי למה לצפות. כל הכבוד לקהל הענק שעזר לנבחרת הישראלים והישראליות וחגיגה לכולם. התגובות של כולם הן פירגון, כיף ואהבה. אנחנו בעננים, זה כיף. אליפות העולם 2022? אני רוצה וחולם על זה. איפה זה יהיה? אני מקווה שנמצא פרטנרים בעולמי, אם אנחנו חולמים אנחנו גם נגשים את החלום. אם לא הייתה שרה, זה לא היה קיים בכלל. השרה עשתה משהו אדיר".