מוקי: "מרגיש שאני יכול להיות יותר חזק"

שמחה בנבחרת ישראל אחרי הזהב. פונטי: "הוא ווינר ענק". בוטבול: "שמח לפתוח כך את העונה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.01.19 - 18:44

תגיות: שגיא מוקי

תחילת כתבה

היום השני של הגראנד פרי בתל אביב המשיך לספק מדליות ישראליות. בראש ובראשונה, שגיא מוקי שהשיג את מדליית הזהב הראשונה של הגברים בתחרות עד 81 ק"ג אחרי שזרק את איביולו איבאנוב הבולגרי באיפון בתוך דקה ו-חמש שניות. ענבל שמש הפסידה בגמר וזכתה בכסף עד 63 ק"ג, ואילו טוהר בוטבול לקח את הארד (עד 73 ק"ג) והציב את ישראל בראש הטבלה עם 6 מדליות ב-48 שעות.

שגיא מוקי אמר: "מאוד התרגשתי לנצח כאן בתל אביב. הקהל הצליח להרים אותי. זה היה מדהים, במיוחד שזה היה בשישי בערב. אני יודע שעמדתי בציפיות. אני לא חושב על סוף היום, אלא עובר קרב-קרב ובאמת מספיק מנוסה בשביל לעשות את זה ולעמוד במטרה. המעבר משקל הוא תהליך לא פשוט. אני מרגיש שאני יכול להיות יותר חזק. כוח זה משהו שקצת חסר לי. הרגשתי שהיה לחץ וציפיות. לא רק מהצוות אלא גם מבחוץ. אני חושב שאני מתמודד עם זה יפה בכל התחרויות".

מאמן הנבחרת, אורן סמג'דה, אמר: "העובדה ששגיא מצליח להתחרות פה עם כל הלחץ, זה מבחינתו סימולציה לאולימפיאדה. הוא מייצר ניצחון גם בקרבות קשים בזכות הרצון שלו. שגיא הגיע היום בצורה שונה. הוא עבר שינוי במשקל ועדיין לא בשיא הכושר. הג'ודו של מוקי הוא מרהיב. אני חושב שגם אם היו מגיעים הטובים בעולם, גם אותם הוא היה מנצח".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "מוקי נלחם מול ספורטאי אדיר. הייתי מודאג לפני הקרב. אם שגיא זרק אותו באיפון אז כנראה שהוא עשוי מחומר מיוחד מאוד. הוא תמיד מגיע למאני טיים. הוא לא יכול לאכזב את ישראל והוא מבין את זה. הוא ווינר אמיתי. זה מחמם את הלב".

פונטי הוסיף: "בוטבול עשה טעות שהוא לא היה צריך לחזור אליה יותר. הוא עשה קרבות מעולים, הבעיה שלו היתה שאפשר להירגע לכמה שניות ובג'ודו אסור להתנהג ככה. צריך להיות כל הזמן מרוכב. ענבל שמש מבחינתי היא הפתעת היום. הניצחון הזה יקפיץ אותה קדימה".

בוטבול: "הפסדתי ממש בשנייה האחרונה ברבע והייתי ממש מבואס. הצוות המקצועי הרים אותי וגרם לי לעשות התחל מחדש בראש ולחזור לעצמי. כן כמובן שהרגשתי טוב, גם כשהפסדתי עבדתי חכם ופשוט בשנייה האחרונה חוסר ריכוז. בג'ודו כמו בג'ודו אפשר להפסיד בשנייה. עברה עלי שנה לא פשוטה, הגעתי לאליפות אירופה ועולם ולא עמדתי בציפיות של עצמי. שמח לפתוח את 2019 עם מדלייה, משהו שירים את המצב רוח וייתן רוח גבית".

שמש אמרה: "הרגשתי ממש טוב. היה לי כיף להתחרות מול הקהל הביתי זה משהו שנתן לי המון כח. גם את המדליות של אתמול ראיתי מהמלון ואמרתי לעצמי שזה מה שאני רוצה. קצת מאוכזבת שלא אשמיע את התקווה, אבל שמחה על הקרבות שעשיתי וזה צעד חשוב בדרך לטוקיו. מאושרת. באמת אליפות אירופה האחרונה הייתה מתסכלת. שבועיים לפני אליפות אירופה נפצעתי וזה שבר לי את הלב. והייתי מתוסכלת, 7 חודשים בשיקום, חלמתי על הרגעים האלה, מאושרת להתחיל ככה את 2019, סגירת מעגל."