ששון: "זו חוויה מתקנת. הפציעה מאחורי"

הג'ודאי חגג זכייה במדליית זהב: "האווירה הייתה מדהימה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.01.19 - 19:30

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

גרנד פרי ת"א הסתיים הערב (שבת) בצורה הכי מתוקה שיכולה להיות. אורי ששון זכה בזהב בתום יום תחרויות מותח, ובכך הבטיח מדליה שביעית למשלחת הישראלית מול הקהל הביתי. האוהדים סיפקו אווירה נהדרת וגם הג'ודאים בענף הייצוג המוביל של ישראל עמדו בציפיות, כשרשמו הישגים נעים. מדליסט הארד מריו, מי אם לא הוא, היה זה שאחראי על אקורד הסיום של התחרות עם ניצחון הכי מתוק שיכול להיות.

"האווירה הייתה מדהימה", ששון הנרגש החמיא לקהל, "זו חוויה מתקנת אחרי אליפות אירופה נלחמתי כמו שצריך ואני שמח שהגעתי להישג הזה. הבנתי שאני חייב להיות יותר מחויב ולהקריב הרבה. זה חשוב בספורט הזה וכשאתה מחויב אין סיבה שלא תצליח".

בהמשך ששון סימן מטרות לקראת ההמשך: "אפשר להגיד שהפציעה מאחורי. גרנד סלאם פריז זו המטרה הבאה, אבל המטרות שלי יותר גדולות ואני מכוון כבר הלאה".

"במשך שנתיים קטלו את הספורטאי לא נתנו לו לנשום ורצו הישגים", מאמנו של ששון, אורן סמדג'ה, יצא להגנתו, "ידענו שהיה צריך לתת לו את הזמן שלו והנה הוא ניצח כמו אלוף עולם. אנחנו אוהבים את המדינה והקהל המדהים הזה".

סמדג'ה המשיך במחמאות לקהל, שסיפק אווירה מדהימה: "בתוך הקהל הזה יכול להיות האלוף האולימפי הבא. אנחנו לא מתפשרים על שום דבר הדרך שלנו היא האמיתית להביא אותם ברגע האמת להישגים".

"לא כל מדינה מקבלת זכות לארח גרנד פרי ולייצר יתרון ביתיות", יו"ר האיגוד, משה פונטי, הסביר, "הקהל מאמין בענף הג'ודו מאמין בספורטאים שלו שיכולים להצליח ומבחינתי זה הישג. המדליות הן רק בונוס".

מה הרגע שלך באליפות?
"
מבחינתי הקרב הראשון של אורי ששון זה היה הרגע שלי כשהבנתי שהוא ניצח הוא ימשיך הלאה ויעשה את הטוב ביותר שלו. כשהבנתי שאורי עבר את המחסום והקושי שלו, זה נתן לי הרבה אופטימיות להמשך".