צפו: שמאילוב זכה בארד בגראנד סלאם פריז

ניצח באיפון יריב איטלקי וזכה במדליה בטורניר היוקרתי. בן דוד סיים חמישי אחרי שהפסיד בקרב על הארד. פליקר שוב הודח מוקדם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.02.19 - 19:10

תגיות: גודו

תחילת כתבה

גראנד סלאם פריז בג'ודו יצא היום (שבת) לדרך בהשתתפות ארבעה מתחרים ישראלים. שניים מהם הצליחו להעפיל לקרבות המכריעים, ואחד מהם אף הצליח להשיג את מדליית הארד. ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) סיים שלישי אחרי שניצח יריב איטלקי באיפון, ועלה על הפודיום. לפניו, ניסה גם דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג) לקטוף מדלייה משלו, אחרי שהודח ברבע ועלה לקרב על הארד דרך בית הניחומים, אך הוא הפסיד בווזארי וסיים חמישי. חשוב לציין כי הטורניר בפריז נחשב לאחד מהגראנד סלאמים היוקרתיים שיש בסבב.

מוקדם יותר היום העפיל שמאילוב אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצח בווזארי את בוגדן יאדוב האוקראיני בקרב שנכנס לניקוד זהב. אגב, האוקראיני זכה רק לפני שבועיים במדליית הכסף בגראנד פרי בת"א. בסיבוב הבא גבר שמאילוב על ג'ייקוב ואלוייס הקנדי. ברבע הגמר המשיך הישראלי עם היכולת הטובה, כשניצח את אבדולה אבדולזלילוב הרוסי בקרב שגם נכנס לניקוד זהב ונמשך למעלה מחמש דקות. הניצחון הזה העלה את שמאילוב לחצי הגמר מול ואזה מארגואלישוילי הגיאורגי, מדליסט הארד מאליפות העולם 2017, ומדליסט הארד מהמאסטרס האחרון, אך שם הישראלי הפסיד.

דניאל בן דוד, שחזר לאחרונה מפציעה ארוכה בברך של כמעט שנה, פתח טוב את הטורניר עם ניצחון באיפון על יורה ורסראטן הבלגי. בסיבוב שלאחר מכן ניצח באיפון את אשלי מקנזי הבריטי. ברבע הגמר הפסיד הישראלי בשלושה עונשים ששווים פסילה לארמטובשין דשדאבה המונגולי ובכך נשר לבית הניחומים. שם התמודד בן דוד מול דוד פולקראבר הצ'כי וגבר עליו בדרך לקרב על מדליית הארד.

טל פליקר (עד 66 ק"ג), שהעפיל אוטומטית לסיבוב השני, הפסיד בקרב הראשון שלו לאדריאן ניטו צ'ינארו הספרדי בווזארי. כזכור, גם בגראנד פרי בת"א לפני שבועיים הודח פליקר בקרב הראשון שלו. אין ספק שמדובר בפתיחת שנה לא טובה לישראלי, שבשנתיים האחרונות עשה קפיצת מדרגה גדולה ומיצב את עצמו בטופ העולמי.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), שזכה במדליית הארד בגראנד פרי בת"א וקיווה שזה יוציא אותו לדרך חדשה, נעצר הפעם בשמינית הגמר אחרי שניצח שני קרבות והפסיד בשלישי. חשוב לציין כי נבחרת הנשים של שני הרשקו בחרה שלא להשתתף בטורניר. מחר יתחרו שגיא מוקי, לי קוכמן, פיטר פלצ'יק ואורי ששון.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, בירך על הזכייה של שמאילוב: "ספורטאי נבחרת הגברים מוכיחה שוב את היכולת הגבוהה ואת רוח הלחימה הבלתי מתפשרת של כל אחד ואחד, גם כאן בגרנד סלאם פריז היוקרתי והאיכותי".

צפו בדניאל בן דוד מפסיד בקרב על הארד >>>