מוקי בגמר בפריז. 3 ישראלים ייאבקו על ארד

גרנד פרי ג'ודו: גם ששון, פלצ'יק וקוכמן מחפשים מדליה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.02.19 - 15:51

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

אחרי מדליית הארד של ברוך שמאילוב, נבחרת הגברים בג'ודו רצתה להמשיך במומנטום החיובי היום (ראשון) בגראנד סלאם פריז ואכן עשתה זאת. כל ארבעת הג'ודאים שעלו על המזרן הגיעו לקרבות המכריעים על המדליה: שגיא מוקי עלה לגמר וינסה להשיג את הזהב, בעוד אורי ששון, פיטר פלצ'יק ולי קוכמן יתמודדו על מדליית הארד.

  • קרבות הגמר יחלו ב-18:00, שידור ישיר בערוץ הספורט

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג), שהעפיל אוטומטית לסיבוב השני, ניצח את ג'ונתן אלארדון הצרפתי באיפון. בקרב השני גבר על דורין גוטונוגה ממולדובה גם באמצעות איפון, שהגיע 24 שניות בתוך ניקוד הזהב.

בשמינית הגמר התמודד הישראלי מול אלקסיוס נאנאטסידיס היווני. היריב מיוון ספג שלושה עונשים המהווים פסילה, ובכל אלוף אירופה המכהן עלה לרבע הגמר, שם ניצח מוקי באיפון תוך 59 שניות את מתיאס צ'סה הבלגי, מדליסט הכסף מגרנאד סלאם אבו דאבי האחרון. בחצי הגמר המשיך הישראלי עם היכולת הטובה כשניצח באיפון את רוסלאן מוסיטב מקזחסטן.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) פתח את התחרות עם ניצחון באיפון על מוחאב אל נאחס הקנדי. בסיבוב שלאחר מכן גבר באיפון גם על מקסים אמינו הצרפתי. בשמינית הגמר המשיך הישראלי את היכולת הטובה, כשניצח את קוואזאן חלמורזב הרוסי ועלה לרבע הגמר. שם ניצח את אלטנבגנה גנטולגה המונגולי והעפיל לחצי הגמר. שם הפסיד קוכמן לאיסלם בוזבאייב הקזחי בווזארי, ועל כן הישראלי ינסה לזכות במדליית הארד מול קריסטיאן טוט מהונגריה, שסיים חמישי באליפות העולם האחרונה.

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) פתח את הטורניר הישר בסיבוב השני, שם ניצח את חוסה ארמנטרוס הקובני, שספג שלושה עונשים ופסילה. בסיבוב שלאחר מכן גבר בדיוק באותה בדרך על גיורגי מינסקין מאסטוניה. ברבע הגמר פגש הישראלי, שנעדר מגראנד פרי תל אביב בעקבות שפעת, את ניאז בילאלוב הרוסי והטיל אותו באיפון 25 שניות לפני תום המועד החוקי, מה שהעלה אותו לחצי הגמר.

בשלב הבא הוא התמודד מול ארטן וולף מיפן. הישראלי אמנם פתח טוב את הקרב ואף הוביל בווזארי אך בסופו של דבר היפני הצליח לרתק את פלצ'יק ושלח אותו להילחם על מדליית הארד מול זלטקו קורמיץ' .

אורי ששון (100+ ק"ג) ניצח בקרב הראשון שלו את נאביל זאלאך הצרפתי באמצעות איפון. בקרב השני גבר על ולאדוט סימונצ'ו מרומניה, שספג שלושה עונשים ופסילה. ברבע הגמר ניצח מדליסט הארד מריו את קוקורו קגרו היפני מדילסט הזהב מגראנד סלאם פריז אשתקד.

בחצי הגמר פגש ששון את קים סונגמין הקוריאני. היריב הצליח לרתק את ששון ולנצח, מה ששלח אותו להתמודד על מדליית הארד מול אושנגי קוקארי האזארי, סגן אלוף העולם המכהן. הישראלי שחגג עם מדליית זהב בגראנד פרי בת"א לפני שבועיים ינסה לזכות במדליה השנייה שלו בתחרות השנייה של השנה.