בסיום דרמה: מדליית כסף למוקי בפריז. צפו

פיטר פלצ'יק זכה בארד, ששון הופל באיפון בקרב על המדלייה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.02.19 - 20:20
תחילת כתבה

גאווה מהולה בתחושת החמצה לשגיא מוקי בגראנד סלאם פריז. הג'ודאי הישראלי כבר היה בטוח שהוא משיג מדליית זהב במשקל של עד 81 ק"ג, אבל ייאלץ להסתפק "רק" במדליית הכסף אחרי שהפסיד לגרמני דומיניק רסל. פלצ'יק זכה גם הוא במדליית הארד לאחר איפון על זלטקו קורמיץ' הקרואטי. לי קוכמן ואורי ששון הפסידו בקרב על המדליות.

מוקי כבר היה בטוח שהוא ניצח את הקרב אחרי שהשיג שני ווזארי, אבל הווזארי השני נשלל ממנו. רסל השיג איפון וניצח את הקרב. בדרך לגמר מוקי גבר על ג'ונתן אלארדון, דורין גוטונוגה, אלקסיוס נאנאטסידיס, מתיאס צ'סה ורוסלאן מוסיטב.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) הפסיד באיפון בגמר על הארד לקריסטיאן טוט ההונגרי. קוכמן פתח את התחרות עם ניצחון באיפון על מוחאב אל נאחס הקנדי. בסיבוב שלאחר מכן גבר באיפון גם על מקסים אמינו הצרפתי. בשמינית הגמר המשיך הישראלי את היכולת הטובה, כשניצח את קוואזאן חלמורזב הרוסי ועלה לרבע הגמר. שם ניצח את אלטנבגנה גנטולגה המונגולי והעפיל לחצי הגמר בוהפסיד קוכמן לאיסלם בוזבאייב הקזחי בווזארי.

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) רשם עוד הישג נהדר בקריירה שלו עם מדליית ארד אחרי ניצחון באיפון על זלטקו קורמיץ' הקרואטי. פלצי'ק פתח את הטורניר הישר בסיבוב השני, שם ניצח את חוסה ארמנטרוס הקובני, שספג שלושה עונשים ופסילה. בסיבוב שלאחר מכן גבר בדיוק באותה בדרך על גיורגי מינסקין מאסטוניה. ברבע הגמר פגש הישראלי, שנעדר מגראנד פרי תל אביב בעקבות שפעת, את ניאז בילאלוב הרוסי והטיל אותו באיפון 25 שניות לפני תום המועד החוקי, מה שהעלה אותו לחצי הגמר. בשלב הבא הוא התמודד מול ארטן וולף מיפן. הישראלי אמנם פתח טוב את הקרב ואף הוביל בווזארי אך בסופו של דבר היפני הצליח לרתק את פלצ'יק ושלח אותו להילחם על מדליית הארד מול קורמיץ' .

בניגוד אליהם, אורי ששון (100+ ק"ג) לא הצליח להשיג מדלייה לאחר שהפסיד לקוקאורי האוזבקי בקרב על הארד. ששון ניצח את נביל זלאח הצרפתי, וולדוט סימיונסקו הרומני, קוקורו קגוורה היפני וסנגמין קים הקוריאני בדרך לקרב הגורלי על המדלייה, אך כאמור, הפסיד באיפון מהיר. כזכור, ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) זכה במדליית ארד בשבת, טל פליקר וטוהר בוטבול הודחו עוד לפני הקרבות על המדליות.

צפו בקרב של פיטר פלצ'יק -->

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, סיכם: "אין גבול לרצונות שלי ולנחישות של ספורטאי הנבחרת. מתרגש לומר שעשינו הסטוריה. זו קפיצת מדרגה משמעותית לנבחרת. ההישג הוא חסר תקדים. הגענו לתחרות עם שמונה ספורטאים, מהם שישה התמודדו על מדליה, כשחמישה הגיעו לחצי גמר בטורניר הגדול והקשה בעולם".