צפו: ארד לגפן פרימו ונלסון לוי בגראנד פרי מרקש

שתי מדליות כחול לבן בפתיחת התחרות. ראשוני סיימה חמישית. הרשקו: "גאה שגם הפעם הצלחנו לזכות במדליות ולהניף את הדגל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.03.19 - 19:55
תחילת כתבה

גראנד פרי מרקש נפתח היום (שישי) עם שתי מדליות כחול לבן: גפן פרימו ותמנע נלסון לוי זכו במדליית הארד, ואילו שירה ראשוני סיימה במקום החמישי.

גפן פרימו (עד 52 ק"ג) שהעפילה אוטומטית לסיבוב השני, ניצחה בקרב הראשון שלה את קטינקה סאבו ההונגריה באיפון. בקרב השני היא גברה על טינקה אסטון מאוסטרליה, גם כן באיפון בקרב שנכנס לניקוד זהב. בחצי הגמר הפסידה פרימו לאמנדין בושאר הצרפתיה, מדליסטית הארד באליפות העולם האחרונה, ובכך נשרה לקרב על מדליית הארד.

שם הישראלית פגשה את נטלי רובייר הגרמניה. פרימו עלתה נחושה מאוד אל הקרב, גילתה עליונות, עלתה ליתרון של ווזארי ו-1:17 דקות מתחילת הקרב, היא הצליחה להטיל את יריבתה באיפון ולזכות במדלית הארד היוקרתית.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) שהתחילה גם היא את התחרות בסיבוב השני, גברה בקרב הראשון שלה על ז'נט דבר הצרפתיה באמצעות איפון. בסיבוב שלאחר מכן היא הפסידה לסאפו קובן מגרמניה ובכך נשרה לבית הניחומים. שם היא ניצחה את קאייה קאזר מסלובניה באמצעות איפון, מה שהעלה אותה לקרב על מדליית הארד.

בקרב החשוב היא פגשה את אוטמן פביה מצרפת ומהר מאוד שתי הספורטאיות קיבלו שני עונשים. כחצי דקה לתום ארבע הדקות, הגרמניה עלתה ליתרון של ווזארי, אך הישראלית לא נכנסה ללחץ ו-16 שניות לסיום הקרב הטילה את יריבתה באיפון וזכתה במדליית הארד.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) סיימה במקום החמישי לאחר שהפסידה בקרב על מדליית הארד למלאני קלמן מצרפת. הישראלית ספגה עונש שלישי בזמן של ה"גולדן סקור", שגרם לפסילתה ולניצחון של הצרפתיה. נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה לבלדין פון הצרפתיה.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אמר: "אני שמח מאוד על המדליות החשובות של גפן ותמנע. זו שנה שנייה שאנו משתתפים בגראנד פרי במרוקו ואני גאה שגם הפעם הצלחנו לזכות במדליות ולהניף את דגל ישראל. המדליות האלו הן מתנה לנשות ישראל עבור יום האישה הבינלאומי".