צפו: ארד לראשוני ופרימו בגראנד פרי סין

פתיחה מוצלחת לנבחרת הישראלית, גילי כהן ונלסון לוי נוצחו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.05.19 - 12:12
תחילת כתבה

בוידאו: הקרב של שירה ראשוני

יומו הראשון של גראנד פרי חוחחוט שבסין נפתח היום (שישי) בהצלחה מרובה עבור המשלחת הישראלית, עם מדליות ארד של שירה ראשוני וגפן פרימו. מנגד, גילי כהן נפצעה ונוצחה בקרב על המדליה, כמו גם תימנע נלסון לוי. 

  • שידור ישיר של הקרבות ב-5STARS החל מהשעה 12:00

ראשוני (עד 48 ק"ג), שניצחה בבית הניחומים את סגנית אלופת אירופה מהונגריה, גברה בקרב על התואר על ינן לי הסינית עם איפון מרשים. היא החלה את דרכה עם העפלה אוטומטית לסיבוב השני ופתחה בניצחון באמצעות איפון על מלודי ואגרני הצרפתיה. ברבע הגמר הפסידה ראשוני לסבינה גיליאזובה מרוסיה ובכך נשרה לבית הניחומים, שם ניצחה את אווה צ'רנוביצקי ההונגרייה ועלתה לקרב על מדליית הארד, אותו כאמור, ניצחה.

גפן פרימו (עד 52 ק"ג) פתחה את הטורניר בסיבוב השני עם ניצחון על בישרלט ממונגוליה. הקרב נכנס לניקוד זהב, שם השיגה הישראלית איפון ועלתה לסיבוב הבא. גם שם הייתה ידה של הישראלית עת העליונה, כשגברה באיפון אחרי כדקה וחצי על אנג'ליקה דלגדו האמריקאית. בחצי הגמר הפסידה פרימו לאלופת העולם המכהנת, אוטה אבה היפנית, ובכך נשרה לקרב על מדליית הארד. בקרב המכריע היא התמודדה מול אנדראה צ'יטו מרומניה, אחת מהספורטאיות הידועות במשקל, וגברה עליה באיפון מרשים.  

צפו בקרב של גפן פרימו -->

גם גילי כהן (עד 52 ק"ג) עברה את אותה הדרך כמו חברתה למשקל. הישראלית גברה בסיבוב השני על דה סול פארק מקוריאה הדרומית. בקרב שלאחר מכן היא ניצחה את לגבסורן ממונגוליה באמצעות ווזארי. בחצי הגמר הפסידה כהן לאוולין צ'ופ השוויצרית בגלל ווזארי, מה ששלח אותה להיאבק על מדליית הארד מול קתרינה גוצ'ה הקנדית, אך שם נפצעה בברך והיא תחזור הביתה ללא מדליה.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצחה את קווי צ'אי הסינית באמצעות ווזארי. ברבע הגמר היא הפסידה לליאוני קיסוויק הצרפתייה. בכך נשרה הישראלית לבית הניחומים, שם גברה על וון ז'אנג מסין באמצעות איפון. הניצחון הזה שלח את נלסון לוי לקרב על מדליית הארד מול טונג'אן לו הסינית, אך שם נוצחה אחרי קרב ארוך במיוחד.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, בירך:  "יום תחרות מוצלח עם ארבע מתחרות על ארבעה קרבות על מדלית הארד. אני שמח מאוד על המדליות החשובות של שירה ראשוני וגפן פרימו. גילי כהן הובילה בקרב על הארד ונפצעה בברך, היא נשלחה לבדיקות בבית החולים וכולי תקווה שלא מדובר בפציעה משמעותית".

צפו בקרב של גילי כהן -->