פליקר נוצח בקרב על הארד בגרנד פרי בודפשט

צפו בישראלי נכנע לאחדוב בווזארי. שמאילוב סיים שביעי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.07.19 - 19:48
תחילת כתבה

גראנד פרי בודפשט נערך היום (שישי) בהשתתפות שלושה נציגים מנבחרת הג'ודו הישראלית. טל פליקר סיים את התחרות עם אכזבה גדולה כאשר הפסיד בקרב על הארד וסיים במקום החמישי. ברוך שמאילוב הגיע למקום השביעי ואלון אהרון הודח לאחר קרב אחד.

טל פליקר (עד 66 ק"ג), עלה אוטומטית לסיבוב השני, שם גבר על אנדרז' קלוקוב מליטא באמצעות ווזארי. בשמינית הגמר פליקר ניצח את בנס בורוס ההונגרי גם כן בווזארי בניקוד זהב.  ברבע הגמר הישראלי נעצר ע"י אלברטו גאיטרו הספרדי בווזארי. הוא נשר לבית הניחומים, שם ניצח את בדוקטוך המונגולי תוך שלושים וחמש שניות באמצעות איפון.

בכך עלה לקרב על מדליית הארד בו יתמודד מול אחדוב האוזבקי, שניצח את חברו לנבחרת, ברוך שמאילוב. פליקר משך את ההתמודדות לניקוד הזהב והוביל לאחר שיריבו ספג שתי אזהרות. אבל מהלך אחד של אחדוב דקה וחצי לסיום הקרב הספיק: הוא ביצע ווזארי והכניע את הג'ודוקא הישראלי, שסיים במקום החמישי.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג), שהעפיל אוטומטית לסיבוב השני, ניצח בקרב הראשון שלו את ריקארדו ולדרמה מוונצואלה. תוך עשרים שניות מתחילת הקרב הטיל הישראלי את יריבו באיפון. בשמינית הגמר ניצח שמאילוב את בונצ'יץ' מסרביה בווזארי. ברבע הגמר הישראלי פגש את אחדוב אוזבקיסטן והפסיד לו בווזארי, ובעקבות כך ירד לבית הניחומים. שם, הפסיד באיפון למיכאיל פוליאב הרוסי, סגן אלוף העולם ב 2014, 2015 ו 2017 וסיים שביעי את התחרות.

אלון אהרון עד 60 ק"ג הודח בקרב הראשון שלו. הוא הפסיד לאליוס מאנצי האיטלקי בעקבות שלושה עונשים בקרב שנכנס לניקוד זהב.