אורי ששון זכה בזהב בגראנד פרי בודפשט

צפו: הישראלי גבר על קגורה וסידר מדליה למשלחת בהונגריה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.07.19 - 20:18

תגיות: אורי ששון

תחילת כתבה

יש מדליה למשלחת הישראלית בגראנד פרי בודפשט והיא בצבע זהב. אורי ששון ניצח בגמר בקטגוריה של מעל 100 ק"ג וסיים את האליפות בהונגריה בטעם מתוק מאוד. מדובר בתחרות הראשונה של מדליסט הארד מריו 2016 מאז אפריל והוא הסיר חלודה ועמד בלחץ כמו גדול.

אז מה עבר על ששון בדרך למדליה? הישראלי העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את אריק אברמוב מגרמניה וניצח אותו בווזארי. ברבע גמר גבר על דניאל אלרסטורפר האוסטרי באמצעות איפון תוך קצת למעלה משלוש דקות. בחצי הגמר הישראלי ניצח את אנטון קריבובוקוב מרוסיה בעקבות עונשים, מה ששלח אותו לגמר מול קוקורו קגורה היפני.

ששון פתח את הקרב על הזהב מצוין, היה הרבה יותר אקטיבי מיריבו היפני וניסה לבצע תרגילים ללא הצלחה. קגורה קיבל עונש ראשון אחרי שתי דקות בזמן החוקי, אבל הישראלי נענש פעמיים רגע לפני שהקרב נשלח לניקוד זהב. שמונה שניות בתוך ניקוד הזהב הוא סיפק ווזארי גדול והבטיח את הניצחון.

"שלושה חודשים אחרי הניתוח אורי חוזר לעצמו. הוא עדיין לא בכושר, יש עוד מספר דברים לשפר . אני שמח שסיימנו את היום עם מדליית הזהב של אורי", אמר מאמנו אורן סמדג'ה בסיום. "הספורטאים עייפים עוד מהמחנה האחרון מספרד".

גם איתי גולן (עד 90 ק"ג) התחרה היום. הוא ניצח בשני הקרבות הראשונים שלו יריבים מארה"ב וגרמניה. בקרב השלישי שלו מול איסלם בוזבאייב מקזחסטן הישראלי נעצר. הוא הוטל ע"י יריבו באיפון וסיים את התחרות.