צפו: ארד לפיטר פלצ'יק בגרנד פרי זאגרב

לאחר שהפסיד בחצי הגמר, הישראלי גבר בוואזרי על צ'יריינקס

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.07.19 - 19:00

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

פיטר פלצ'יק זכה במדליית הארד בגרנד פרי זאגרב. הישראלי זכה במדליה העשירית שלו אי פעם (אחת מהן באליפות אירופה בשנה שעברה), לאחר שניצח היום (ראשון) בוואזרי את מיקלוש צ'יריינקס ההונגרי. זו התחרות הראשונה של פלצ'יק לאחר פציעה במרפק, שהשביתה אותו לכמה חודשים.

במקביל, המדליסט האולימפי, אורי ששון, ולי קוכמן הודחו בשמינית הגמר. אצל הנשים, גם רז הרשקו הפסידה בשמינית הגמר, בעוד ענבר לניר הפסידה בקרב הראשון שלה.

פלצ'יק (עד 100 ק"ג), שחזר להתחרות אחרי כמה חודשים של פציעה במרפק העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצח את לאשה טאבלורי מגיאורגיה באמצעות ווזארי. בשמינית הגמר חיכה לישראלי קארל- ריצ'ארד פריי מגרמניה, סגן אלוף העולם מ 2015. לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי הקרב היה ללא הכרעה ונכנס לניקוד זהב. שם הישראלי ספג עונש שני, אך המשיך ליזום ולתקוף ואחרי 1:40 דקות הטיל את הגרמני באיפון ועלה לרבע הגמר.

ברבע הגמר ניצח הישראלי את סימאוו קת'רינה מהוחנד באמצעות ווזארי. בכך עלה פלצ'יק לחצי הגמר, שם פגש את שאדי אלנחס מקנדה, לו הפסיד בווזארי. בקרב על מדליית הארד פלצ'יק, כאמור, ניצח את צ'יריינקס וזכה בארד.

לאחר הקרב, אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים, אמר: "סיימנו את הטורניר האחרון לפני אליפות עולם. המטרה לגבי פיטר הייתה לבדוק את הכשירות והיכולת לאחר הפציעה הקשה שעבר. פיטר לא התאמן סדיר בחודשיים האחרונות, עדיין לא כשיר במאה אחוז וחסרים עוד מספר דברים שנצטרך להשלים בהכנות האחרונות שיתקיימו בארץ . יחד עם זאת, פיטר נלחם ותפקד טוב מאוד וזכה במדליה. אנחנו מרוצים מהתפקוד של כמה מחברי הנבחרת ויש כאלה שנצטרך לשפר עוד מספר דברים בכדי להכשיר אותם"

אורי ששון (100+ ק"ג), שזכה בזהב גראנד פרי בודפשט לפני שבועיים, פתח את התחרות בסיבוב השני כשניצח את ויסנזו דראצ'ו האיטלקיה בקרב שנכנס לניקוד זהב. בשמינית הגמר הפסיד לגלה זאלישבילי מגאורגיה. קצת למעלה מדקה לסיום ארבע הדקות, שני הספורטאים היו ללא ניקוד אך כל אחד מהם עם שני עונשים. 9 שניות לסיום הזמן החוקי, ששון ספג את העונש השלישי מה שהוביל להפסד אוטומטי והדחה בשלב מוקדם של הטורניר. 

לי קוכמן (עד 90 ק"ג), סגן אלוף אירופה, פתח את הטורניר בניצחון באמצעות ווזארי על קוסטואב הרוסי. בסיבוב שלאחר מכן הוא גבר על תות' אפור מהונגריה כשהטיל אותו באיפון אחרי קצת למעלה מדקה של קרב. הישראלי נעצר בסיבוב השלישי כשפגש את נואל ואן טי אנד ההולנדי. לאחר 1:47 דקות הצליח היריב ההולנדי להטיל את קוכמן באיפון, מה שסיים את דרכו בתחרות.

רז הרשקו (78+ ק"ג) העפילה גם היא אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצחה את סנדרה ז'בלונסייט מליטא בזכות שלושה עונשים. בסיבוב שלאחר מכן פגשה הרשקו את קיירה סאייט מטורקיה, מדליסטית הארד מאליפות העולם האחרונה, והפסידה לה. ענבר לניר (עד 78 ק"ג) הודחה לאחר הקרב הראשון שלה בו הפסידה לג'ובאנה פקוביץ' ממונטנגרו.