בן דוד הודח בסיבוב ה-3, גם ראשוני בחוץ

צפו: פתיחה מאכזבת באליפות העולם. הרשקו: שירה סחבה פציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.08.19 - 08:05
תחילת כתבה

מעט פחות משנה למשחקים האולימפיים, אליפות העולם בג'ודו יצאה הבוקר (ראשון) לדרך בטוקיו עם שני נציגים למשלחת הישראלית. דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג) הודח בסיבוב השלישי אחרי הפסד לג'ושוע כץ מאוסטריה ושירה ראשוני (עד 48 ק"ג) עפה בסיבוב השני (הקרב הראשון שלה) עם הפסד לאוטגונצצג גלבדראח מקזחסטן.

הפתיחה דווקא בישרה טובות עבור. הג'ודוקא היה דומיננטי לאורך כל הקרב הראשון מול צ'אבה סאבו ההונגרח והיה קרוב להטיל אותו בכמה הזדמנויות. 1:11 לסיום סאבו אף ספג אזהרה על פסיביות, אבל זה לא עזר לו. הישראלי הצליח להפיל אותו כשנותרו שניות ספורות לסיום ולהפוך אותו על הצד. עד הסיום בן דוד ספג אזהרה משלו, אבל זה לא שינה את תוצאת הסיום.

צפו בקרב הראשון של בן דוד >>

מול כץ היה מדובר בסיפור שונה. בן דוד אמנם היה הפעיל יותר, ויריבו ספג את העונש הראשון, אבל לא הצליח לתרגם זאת להפלות וארבע דקות בתוך ניקוד הזהב, ספג עונש שלישי כשהוא מותש לגמרי והודח. מאמנו, אורן סמדג'ה, הורחק במהלך הקרב.

ראשוני הצליחה להתמודד בצורה שווה מול אוטגונצצג גלבדראח החזקה מקזחסטן בסיבוב הראשון ואף נראה כי הצליחה להפיל אותה ולזכות בווזארי בשניות האחרונות של הקרב, אבל בצפייה חוזרת החליטו השופטים כי לא מגיע לראשוני ניקוד על ההפלה ו-22 שניות בתוך ניקוד הזהב הפילה גלבדראח את ראשוני וזכתה בניצחון.

צפו בקרב של ראשוני >>

"שירה עשתה קרב מאוד טוב", אמר מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, בסיום, "היא התמודדה מול יריבה שהיא לא ניצחה מעולם. היו שלבים בקרב ששירה הייתה יותר טוב, כולל בשניות האחרונות שהיה ספק ניקוד. אולי מהתלהבות יתר שירה עשתה טעות בניקוד הזהב. אנחנו מאוכזבים, אבל יוצאים מעודדים מהקרב כי היריבה היא אחת הספורטאיות הטובות בעולם ושירה הוכיחה שהיא יכולה לנצח גם את הטובות ביותר. שירה התחרתה גם קצת פצועה, יש לה מתיחה בשריר הירך האחורי".

אליפות העולם תיערך במשך שבעה ימים ובכל יום יתחרו שני משקלים. מחר (שני) ייכנסו למעגל התחרויות טל פליקר, ברוך שמאילוב וגפן פרימו.