המסורת נמשכת: המדליה ה-9 באליפות העולם

מארד ועד מוקי. ההישגים הבולטים של משלחת ישראל על המזרן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.19 - 14:58

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

זה לא סוד שהג'ודו הישראלי נמצא בפריחה. הענף שהביא לישראל הכי הרבה מדליות אולימפיות (5), ממשיך לעשות חיל בתחרויות החשובות בעולם. היום (רביעי) שגיא מוקי זכה במדליית זהב והעניק לישראל את מדלית התשיעית בהיסטוריה באליפויות העולם אחרי ניצחון על קאסה הבלגי בטוקיו.

ישראל זוכה בהישגים באליפויות העולם עוד מתחילת שנות ה-90. יעל ארד היתה זו שסללה את הדרך עם מדלית הארד במשקל עד 61 ק"ג בברצלונה, ספרד. שנה לאחר מכן זכתה במדלית כסף היסטורית במשחקים האולימפים וב-1993 בהמילטון, קטפה את מדלית הכסף באליפות העולם שנערכה בהמילטון, קנדה.

מדליסט אולימפי נוסף מברצלונה, אורן סמג'דה, זכה במדלית הכסף באליפות העולם בצ'יבה יפן (עד גיל 78 ק"ג) ב-1995 ואריק זהבי עשה את זה ב-2001 במינכן, גרמניה במשקל הפתוח, רק אחרי שנכנע באיפון לאלכסנדר מיכאילין הענק הרוסי.

ב-2009, אליס שלזינגר, שהיום מייצגת את בריטניה, הביאה כבוד לישראל עם מדלית הארד באליפות העולם ברוטרדם, הולנד במשקל עד 53 ק"ג. לאחר מכן ירדן ג'רבי, היריבה המושבעת שלה, התעלתה עם מדלית זהב היסטורית בריו דה ז'ניירו במשקל זה עם ניצחון על קלריס אגבגננו הצרפתיה, ושנה לאחר מכן זכתה בכסף באליפות העולם שנערכה בצ'יליאבינסק ברוסיה.

ההישגים האחרונים של ישראל באליפות העולם היו שתי מדליות ארד של גולן פולק (עד 66 ק"ג) באסטנה ב-2015 שגבר על טומורהולג דבאדורג' ממונגוליה, ושל טל פליקר בבודשפט לפני שנתיים לאחר ווזארי שהשיג בניקוד זהב מול גאורגי זנטאריה האוקראיני. כן יירבו.