צפו בנתניהו מברך את מוקי: הבאת הרבה כבוד

רגב עקצה: "צר לי על 'כאב הראש' של הספורטאי האיראני". סמדג'ה: "התקשרתי להורים להגיד תודה על הכל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.19 - 15:09

תגיות: שגיא מוקי

תחילת כתבה

המדליה התשיעית של ישראל באליפות העולם. שגיא מוקי, שזכה לפני שנה באליפות אירופה, ממשיך לנסוק אלעל. הג'ודוקא (משקל עד 81 ק"ג) הרשים היום (רביעי) על המזרן בטוקיו והוכתר לאלוף העולם לאחר ניצחון בשני ווזארי על מתיאס קאסה הבלגי. כל זאת, שנה בלבד לפני המשחקים האולימפיים שיתקיימו באותו מקום.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צייץ תמונה משותפת שלו ושל הג'ודוקא ואמר: "אלוף עולם! אחלה שגיא מוקי, הבאת הרבה כבוד וגאווה לכולנו!".

מירי רגב, שרת התרבות והספורט, בירכה: "שגיא שלנו מילא את כולנו שמחה וגאווה אחרי שהפגין יום מושלם והטלות איפון מרהיבות. שנה בדיוק לפני המשחקים האולימפיים, באולם המרכזי בו יתקיימו התחרויות באולימפיאדה, שגיא הוכיח שהוא נמצא בכושר שיא, גבר על יריביו והביא כבוד עצום עם הזכייה שלו במדליית הזהב".

על האירועים הפוליטים סביב התחרות, אמרה רגב: "סרובו של הספורטאי המצרי ללחוץ את ידו של מוקי בחצי הגמר מקוממת מצערת ומאכזבת ואין לה עוד מקום על המזרון במקום שבו הספורט מחבר בין עמים , ההגינות היא ערך עליון וספורטאים הם מודל חיקוי לדור הצעיר. צר לי על ״כאב ראש״ ממנו סובל הספורטאי האיראני אני מקווה ששגיא הוא לא הסיבה".

"ברכות לאורן סמדג'ה, המאמן שיודע להביא את הספורטאים שלנו בכושר שיא לתחרויות הגדולות במאני-טיים וליו"ר האיגוד, משה פונטי, עימו הייתי בקשר במהלך כל היום ושוחחנו מספר פעמים, על הובלת הענף להישגים רבים. בהצלחה למתחרים שלנו בשלושה ימים שנותרו לתחרות ולכלל הנבחרת שתתמודד ביום האחרון בתחרות הקבוצתית".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הצטרף לברכות: "שגיא שלנו אלוף העולם! הלב של כולנו מתרחב מול הפסגות שאתה כובש פעם אחר פעם. ספורטאי של ניצחונות, אבל יותר מזה ספורטאי של נשמה. אתה מלמד אותנו שוב ושוב איך מטפסים אל הניצחון בדרך ארץ, בעבודה קשה, בלב פתוח וביד מושטת לשלום, תמיד, תמיד מושטת. ברכות לך יקירנו על מדליית הזהב, ותודה לך על הגאווה הישראלית שאתה מעניק לנו".