זאבי: "מוקי בדרך להיות הגדול מכולם"

המדליסט האולימפי מצדיע לאלוף העולם: "מרחם על האיראני"

אריק זאבי
אריק זאבי  28.08.19 - 17:17
תחילת כתבה

אריק זאבי מבין דבר או שניים בגדולה. הג'ודאי האגדי, שזכה במדליית הארד במשחקים האולימפיים באתונה 2004 ובעוד שלל מדליות לאורך הקריירה המפוארת שלו, בטוח כי אלוף העולם הטרי, שגיא מוקי, הוא זה שייזכר בסופו של דבר כגדול הג'ודאים בתולדות ישראל.

"מגיע כל הכבוד לשגיא מוקי, שקבע תקדים מדהים והפך לג'ודאי הישראלי הראשון לזכות באליפות העולם. זו לא הפעם הראשונה שהוא קובע תקדים, אבל מוקי נמצא בדרך הנכונה להפוך לג'ודאי הגדול ביותר של ישראל. רק חסרה לו מדליה אולימפית כדי לקבע סופית את מעמדו.

אין ספק שהתחרות הזו שיפרה באופן משמעותי את הסיכויים שלו להשיג את המדליה הנכספת בטוקיו 2020. עם זאת, מוקי צריך להבין שיש עוד הרבה עבודה עד המשחקים האולימפיים. הוא צריך להוריד את הראש, לעבוד קשה ולא לחשוב על המדליה.

אני בטוח שהצוות של מוקי יודע הכי טוב מה הוא צריך לעשות כדי להגיע הכי מוכן למשחקים האולימפיים, ולהפוך את המדליה הזו לפודיום גם באולימפיאדה. יש הרבה ניואנסים שצריכים להתייחס אליהם, אבל מי שסביבו מספיק מנוסה כדי לקבל את ההחלטות הנכונות.

לגבי לחיצת היד של המצרי, מוחמד עבדלאל, זה מאכזב, אבל לא מפתיע. חלק מהג'ודאים המצרים, כמו מי שהתחרה עם אורי ששון באולימפיאדה ורמדאן דרוויש, שהתחרה מולי, פחות אוהבים את ישראל ולא לוחצים את היד, אבל אחרים דווקא כן עושים זאת. המעשה הזה מגוחך בעיניי.

אני מרחם על האיראני, סעיד מולאי. בכל קרב שהוא עולה הוא צריך לעשות לחשוב אם הוא יצטרך להתמודד עם יריב ישראלי או לא. בחצי הגמר נראה היה שהוא עלה לנצח בכמה פעולות שלו, אבל שמתי לב שהוא עלה בלי המאמן. ייתכן שהוא עלה בניגוד להוראות של הממונים עליו?

אם זה ימשיך כך, גם במשחקים האולימפיים נראה סצינות דומות. חישובים כאלה פוגעים בתחרותיות של האירוע, ועשויים לגרום לזעזוע בסיכויים בגלל מדורגים שעפים בשלבים מוקדמים. אבל כל זה לא צריך להדאיג את מוקי. עליו להיות צנוע, ולהמשיך בשלו. הדרך למעלה סלולה".