מוקי: הקרבתי הרבה בשביל המדליה הזו. נותר חלום אחד

אלוף העולם סיכם את ההישג הענק: "זה היה יום מתיש, שמח שהצלחתי לסיים אותו בצורה מתוקה. המצרי? שמח שהראיתי את הפנים היפות של ישראל". וגם: הרגע שבו הכל התחיל

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.08.19 - 18:24
תחילת כתבה

הישג גדול לנבחרת הג'ודו של ישראל. שגיא מוקי זכה היום (רביעי) במדליית הזהב באליפות העולם שנערכה בטוקיו, שנה לפני המשחקים האולימפיים שיתקיימו בדיוק באותו מקום ובדיוק על אותו מזרן. הג'ודוקא הישראלי, שזכה לפני שנה באליפות אירופה בישראל (עד 81 ק"ג), התעלה עם שישה ניצחונות, כולל שני ווזארי בגמר מול מתיאס קאסה הבלגי והוכתר לאלוף העולם.

מוקי הנרגש סיכם את ההישג הענק: "היה יום לא פשוט. זה אולי הלך חלק בקרבות, אבל כל הכנה לקרב היא מתישה - פיזית ומנטלית - ואני שמח שהצלחתי לסיים בצורה הכי מתוקה שאפשר. לשמוע פה את התקווה? לא היתה לי מדליה באליפות העולם עד היום והקרבתי הרבה בשביל זה. לדעת שכל ההקרבה השתלמה, זה עושה את זה ליותר מתוק ומאושר".

אלוף העולם הטרי התייחס גם לאי-לחיצת היד מצד היריב המצרי, וסימן את המטרה הבאה: "היה צר לי לראות את זה (אי-לחיצת היד), אבל אני בכל זאת שמח שהראיתי את הפנים היפות של ישראל, את הדרך שלי. צריך לדעת לכבד את היריב, אלה הערכים של הג'ודו, על זה גדלתי וחונכתי וככה אמשיך. המשחקים האולימפיים? יש לי עוד שנה שלמה להתאמן ולעשות הכל בשביל להגשים את החלום שנותר לי".

"יש לנו אלוף עולם משלנו בכחול לבן", הכריז בסיום מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה, "מוקי נתן יום מטורף. עבר כל קרב בצורה בוגרת ונחושה. זה לא חדש שאנחנו מצליחים לייצר מדליסטים באליפויות עולם אך זה זהב ראשון עבור הבנים. אנחנו כמובן מכוונים כמה שיותר גבוה ונעשה הכול כדי להתעלות על הישגי העבר. מ-2014 יש לנו מדליות באליפויות העולם. הכל התחיל היום בצורה מושלמת".

סמדג'ה המשיך: "כל ההכנה שעבדנו עליה הייתה בצורה שקטה ומבוגרת. באנו לפה לעשות את מה שאנחנו יודעים הכי טוב לעשות. זה הזמן להגיד תודה לכל הצוות הגדול והספונסרים שאיתנו יום-יום שעה-שעה. היסטוריה גדולה למדינת ישראל, זה אחד ההישגים הגדולים של הספורט הישראלי מזה זמן רב. עשינו את זה בצורה מדוייקת, חדה ובוגרת. אני אוהב את המדינה וכיף לי לעמוד עם כל הצוות הזה".