לי קוכמן הודח בשמינית גמר אליפות העולם

צפו: אחרי שניצח פעמיים, הנציג הישראלי נפצע וספג איפון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.19 - 09:59
תחילת כתבה

בוידאו: הניצחון הדרמטי של קוכמן בסיבוב השלישי

ארבעה ימים כבר מאחורינו, ואליפות העולם בג'ודו נכנסת ליום החמישי שלה. זה התחיל לא טוב עבור המשלחת הישראלית, אבל אחרי שלושה ימים מאכזבים הגיע הפיצוי, ועוד איזה פיצוי, כששגיא מוקי העניק לנו את אחד מרגעי השיא של הג'ודו הישראלי וזכה בזהב. הבוקר (חמישי) הגיע תורו של לי קוכמן לעלות על המזרן, וההתחלה הייתה ברגל ימין.

קוכמן שמתחרה במשקל של עד 90 ק"ג, החל אוטומטית מהסיבוב השני של התחרות וניסה להמשיך במומנטום הישראלי שקרם עור וגידים אמש. כבר מההתחלה נראה היה שהגיע חד ואחרי 43 שניות בלבד הצליח להפיל את יריבו התאילנדי, האנטראטין, ולרתק אותו למזרן במשך שש שניות, מה שהקנה לו איפון ועליית שלב.

בסיבוב השלישי פגש קוכמן את האיטלקי, מרקונסיני, והפעם זה הלך יותר קשה. קוכמן החל לא טוב וכמעט הופל אחרי שניות ספורות, אבל התעשת מהר והצליח לעלות ליתרון מווזארי. קוכמן המשיך להיות אגרסיבי ודווקא כאשר האיטלקי הצליח להשיג ווזארי משלו, הוא שוב ריתק אותו, הפעם למשך עשר שניות, וניצח את הקרב באיפון בדרך לשמינית הגמר.

צפו בניצחון של קוכמן בסיבוב השני -->

קוכמן קיווה להמשיך במומנטום, כשפגש מיידוב הסרבי, אלוף העולם לשעבר. הג'ודוקא הישראלי היה קרוב עם ווזארי כשהשעון מראה 1:33 דקות לסיום הקרב, אך יריבו השווה עם ווזארי משלו, 55 שניות לסיום, ושלח את הקרב לניקוד זהב, כשקוכמן ניצל מאיפון דרמטי ואף נפצע וירד לקבל טיפול. עם חזרתו קוכמן נראה מותש, ומיידוב ניצל זאת כדי לבצע איפון, שהוביל לסיום דרכו של קוכמן באליפות.

השנה האחרונה הייתה שנה טובה עבור קוכמן, שאחרי מדליית הארד בגראנד פרי טבילסי המשיך להרשים וקטף גם את הכסף באליפות אירופה שנערכה במינסק. אמנם זה לא עזר לו כדי להשיג מדליה, אבל הג'ודוקא הישראלי ינסה להמשיך את ההופעה הטובה כשהמטרה ברורה - להגיע לטוקיו 2020.

צפו בהדחה הדרמטית של קוכמן -->