"שגיא מוקי היה צריך להיות מודח, זה אי צדק שרירותי"

סגן נשיא איגוד הג'ודו המצרי התחמק מתקרית לחיצת היד, משרד החוץ התנגד: "לא צריך להתערבב עם פוליטיקה". דובר רה"מ, גנדלמן: "זה עלבון למוניטין המצרי בעולם ספורט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.19 - 08:46
תחילת כתבה

הזכייה של שגיא מוקי באליפות העולם ביפן הייתה לא פחות מחלום עבור המשלחת הישראלית, אך היה דבר אחד שהעיב את הניצחון המתוק - הפוליטיקה שגברה על הספורט. הבוקר (חמישי) סגן נשיא איגוד הג'ודו המצרי, מרקוז עלי, פירסם הודעה בה הסביר מדוע לא לחץ הג'ודוקא עבדלאל את ידו של מוקי בחצי הגמר.

"מאחורי ההפסד של עבדלאל לג'ודוקא הישראלי היה אי צדק שרירותי. מוקי היה צריך להיות מודח וזה לא קרה, מה שהוביל את הג'ודוקא המצרי לא ללחוץ אץ ידו בסיום הקרב", הסביר עלי במעין התחמקות מרתיחה. מנגד, משרד החוץ המצרי לא תמך בהחלטת עבדלאל שלא ללחוץ את ידו של מוקי, כמו גם את החלטת הג'ודוקא האירני שלא לשחק מולו, בטענה ש"ספורט לא צריך להתערבב עם פוליטיקה".

מהצד הישראלי, שגרירות ישראל במצרים הוציאה הודעה רשמית לאחר התקרית, בה נאמר: "אחרי 40 שנות שלום, אחרי אינספור לחיצות ידיים, שגיא מוקי ניגש לעבדלאל בסיום הקרב במטרה ללחוץ את ידו לאחר שגבר עליו, וזה נסוג לאחור וסרב ללחוץ את ידו, על אף שמדובר באירוע ספורטיבי. מכאן, נרצה לברך את הג'ודוקא שלנו, שגיא מוקי, על הזכייה במדליית הזהב באליפות העולם. ספורט הוא שפה המקרבת בין עמים".

גם אופיר גנדלמן, דוברו של ראש הממשלה בינימין נתניהו, שוחח עם התקשורת הערבית והביע את מחאתו על המהלך תוך שהוא מעלה פוסט עם סרטון וכותב: "שגיא גבר על עבדלאל בחצי גמר אליפות העולם וניגש ללחוץ אץ ידו בסיום הקרב, אך הוא נמלט מהמשטח. יש שלום בין המדינות, אי לחיצת היד היא כלום מלבד עלבון למוניטין המצרי בעולם הספורט".