"כמדליסט אולימפי, לא פשוט לתפקד תחת לחץ"

סמדג'ה לקראת הקרבות של ששון: "נראה טוב. זהב לא אומר הרבה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.08.19 - 15:01

תגיות: אורן סמדג'ה

תחילת כתבה

יומיים אחרי ההישג הענק של שגיא מוקי באליפות העולם בטוקיו, דיבר היום (שישי) המאמן אורן סמדג'ה לקראת יום הקרבות האחרון בו יש מועמד נוסף למדליה ישראלית - אורי ששון. הג'ודוקא המצוין, שיתמודד בקטגוריית המשקל החופשית (100+ ק"ג), כבר זכה בשלוש מדליות ב-2019: זהב בגראנד פרי ת"א וגראנד פרי בודפשט וכסף בגראנד סלאם יקטרינבורג. הוא יקווה להשיג מדליה גם באליפות העולם על מנת להגיע בדירוג גבוה יותר לקראת האולימפיאדה בעוד שנה.

"כמו שזה נראה עכשיו, ששון נראה טוב", אמר סמדג'ה לרדיו ירושלים. "יש את הלחץ. זו אליפות עולם, שנה לפני המשחקים האולימפיים. לתפקד תחת לחץ כשאתה מדליסט אולימפי זה לא פשוט. יש ציפיות מכל המדינה. נקווה שהוא יעמוד בהן".

"אחת מהמטרות היא להביא שישה ספורטאים מדורגים. הדירוג במשחקים חשוב מאד, מביא הגרלה פחות מאתגרת. ככל שנתקרב לאירוע ונהיה לקראת סיום ההכנות, נוכל להבין בפני מה אנחנו עומדים. זהב באליפות העולם נותן את הביטחון, אבל לא אומר הרבה. ב-1991, הפסדתי בקרב הראשון באליפות העולם ושנה אחרי הבאתי מדליה ופרצתי דרך. ניתן את הלב שלנו כדי לנצח".

"מ-2012 עמדנו בכל תחרות באזור המדליות. עם ניהול נכון, יש מסורת לאיגוד הג'ודו. לוקחים את הענף הזה בצורה מאד רצינית. מקריבים הרבה כי אנחנו יודעים כמה זה חשוב למדינה. אנחנו לא מתפשרים על שום דבר. יש לנו מחויבות, אנחנו הולכים לכל אליפות כדי להצליח".