מולאי: "לחצו עליי להפסיד בכוונה בקרבות"

הג'ודאי דיבר לראשונה מאז התקרית וטען: "לא ביקשתי מקלט מדיני"

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.09.19 - 13:20

תגיות: סעיד מולאי

תחילת כתבה

הוא אפילו לא התמודד מול שגיא מוקי, אבל הסערה סביב סעיד מולאי מסרבת לשכוך. בתקשורת האירנית ממשיכים להאשים את יו"ר איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר כאחראי לבקשת המקלט של הג'ודאי וכעת הגדילו להכריז שיש בינו לבין רה"מ בנימין נתניהו קשר חזק מאוד ושגם ישראל עומדת מאחורי ההודעה הדרמטית.

בינתיים, מולאי דיבר לראשונה מאז התקרית בראיון לרשת החדשות האירנית "Iran International". "לא ביקשתי מקלט מדיני בגרמניה", הכחיש הג'ודאי האירני וחשף: "קיבלתי שיחת טלפון מהתאחדות הג'ודו בה לחצו עליי להפסיד בכוונה בקרבות חצי הגמר ועל מדליית הארד".

מאמנו של מולאי מאג'יד זאריאן סיפר: "מולאי טס לפגישה עם וייזר ואפילו לא איפשרו לי להצטרף אליו. העניין הפך לגמרי לפוליטי, אבל מולאי עשה כל שביכולתו על מנת לנצח את היריב הבלגי בחצי הגמר. סיפרו שהופעל לחץ על משפחתו של מולאי לא להתחרות נגד מוקי, אבל זה לא נכון.

"אחרי חצי הגמר, אנשי אבטחה הגיעו ו-ואן הוזמן במיוחד למולאי. אפילו החליפו לו מלון ללא האישור שלי, מה שלגמרי לא חוקי", הוסיף זאריאן וסיפר: "היה לו כרטיס טיסה חזרה לאיראן, אבל לא איפשרו לו לראות אותי והביאו לו במקום כרטיס לגרמניה". הפוליטקאי האיראני הבכיר מסעוד סולטניפר הוסיף: "ההתנהגות של איגוד הג'ודו העולמי חשודה מאוד. נראה שמנסים לעשות לנו בעיות".

מולאי דווקא מקבל תמיכה ברשתות החברתיות. "בעבר ראיתי הגירה כבריחה ובקשת מקלט כבגידה, אבל מה שמולאי עשה מראה שהוא חי ונלחם כדי למגר את השיטה המושחתת", נכתב ברשתות החברתיות.