וייזר יפתח הליך משפטי נגד האיגוד האיראני

נשיא התאחדות הג'ודו העולמית מוביל מאבק לתמיכה במולאי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.09.19 - 16:40

תגיות: סעיד מולאי

תחילת כתבה

סיפורו של סעיד מולאי, הג'ודאי שבחר להילחם על חירות הספורט ולא נשמע להוראת רשויות איראן במהלך אליפות העולם בטוקיו, כבר יצר גלים רבים בכל העולם. אחרי שחשף כי לא היה מסוגל לנפק את 100% מהיכולת שלו בשלבים המכריעים בעקבות האיומים עליו ועל משפחתו, זכה האיראני לתמיכה נרחבת מכל גורמי הג'ודו, כולל נשיא ההתאחדות העולמית - מריוס וייזר.

היום (שני) פורסם ב-BBC האיראני כי וייזר קרא לפתוח בהליכים משפטיים נגד איגוד הג'ודו של איראן על מנת לדאוג כי מקרים כמו של מולאי לא יחזרו על עצמם. כמו כן, הוא אישר כי הג'ודאי יוכל להתחרות בתחרויות הבאות תחת הדגל של נבחרת הפליטים וכן באולימפיאדה ייצג את הוועד האולימפי הבין לאומי.

בחשבון הטוויטר שלו וייזר צייץ כי ההליך המשפטי נגד האיגוד האיראני ייחל, ורחבי הרשתות החברתיות הוא הוביל מאבק תחת הכותרת "אני תומך במולאי".

כזכור, מולאי סיפר כי קיבל שיחות טלפון במהלך אליפות העולם בהן דרשו ממנו לפרוש על מנת שלא יעלה עם שגיא מוקי על הפודיום, ולאחר מכן הוא הפסיד בחצי הגמר ובקרב על הארד. עצם עלייתו למזרן אחרי הדרישה הוביל לכך שחזרתו לאיראן לא מתאפשרת כרגע, ועל כן התמיכה הנרחבת שהוא זוכה לה בכל העולם.