צפו: שריר נפצעה, ענבל שמש זכתה בארד

גרנד פרי טשקנט: הכרעה בדרבי הישראלי במשקל עד 63 ק"ג

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.09.19 - 15:32
תחילת כתבה

אחרי מדליית הארד של גפן פרימו, גראנד פרי טשקנט בג'ודו זימן היום (שבת) דרבי ישראלי בקרב על מדליית הארד במשקל של עד 63 ק"ג. ענבל שמש התייצבה מול גילי שריר, שנפצעה במהלך הקרב בברך, פרשה ובעקבות כך שמש זכתה בארד.

לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי הקרב היה ללא הכרעה והוא נכנס לניקוד זהב במצב של שני עונשים לשריר ועונש אחד לשמש. דקה ועשרים שניות בתוך הגולדן סקור שריר נפצעה בברך שמאל, נאנקה מכאבים אך המשיכה. לאחר כעשרים שניות נוספות פרשה שריר כשהיא מתייפחת מכאבים ושמש זכתה בארד אך ירדה המזרן ללא חיוך או שמחה. נכון לרגע זה הפציעה של שריר דורשת בירור מעמיק יותר, ולכן אין כרגע התייחסות רשמית בנושא.

מאמנה של שמש, שני הרשקו, אמר בסיום: "אני שמח עבור ענבל שעבדה קשה כדי להגיע למדליה הזו. זו מדליה שנייה שלנו בתחרות שמסמנת על כיוון נכון וטוב". הישראלית פתחה את הטורניר בסיבוב השני עם ניצחון על ראוושן אמנגלדיאבה האוזבקית באיפון תוך 59 שניות. בסיבוב הבא היא גברה על גקה ואן דר ברג מהולנד. ברבע הגמר הפסידה הישראלית ללוסי רנשל מבריטניה בווזארי בתוך ניקוד הזהב, ובכך נשרה לבית הניחומים. שם ניצחה את מגדלנה קרסקובה מאוסטריה בווזארי גם בניקוד זהב ובכך עלתה לקרב על הארד מול חברתה לנבחרת. 

שריר החלה את דרכה בסיבוב השני, שם גברה על חנה מרטין האמריקאית בווזארי. בסיבוב שלאחר מכן ניצחה את נדיה בזינסקי מגרמניה בווזארי בניקוד זהב. ברבע הגמר המשיכה שריר עם המומנטום, הפעם מול איימי ליבסיי מבריטניה. גם הקרב הזה נכנס לניקוד זהב והוא הוכרע רק לאחר 2:30 דקות (6:30 דקות של קרב!) אחרי שהבריטית נפסלה. הישראלית עלתה לחצי הגמר שם פגשה את אריקוליס בריוס מוונצואלה, אך שם נעצרה בווזארי, והיא נשרה להתמודד מול שמש בקרב על הארד.

ירדן מאירסון (עד 70 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה מול אלינה בוהם הגרמניה.