פחות תחרויות, יותר כוח: התכנית של ששון

המטרה: להגיע לטוקיו בשיא היכולת. המסקנות של סמדג'ה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.09.19 - 16:16

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

אליפות ישראל בג'ודו תתקיים מחר (חמישי) באולם קבוצת היכל שלמה, אך מי שלא יעלה על המזרן, בין היתר, הוא אורי ששון, שנחל אכזבה קשה באליפות העולם האחרונה בטוקיו, כשהודח כבר בקרב הראשון שלו.

בעקבות האכזבה והתחרות הלא מוצלחת, בנבחרת הגברים בראשותו של אורן סמדג'ה הסיקו מסקנות וחשבו רבות מה יש לעשות ולשנות על מנת ששון, שהלהיב מדינה שלמה כשזכה במדליית הארד בריו 2016, יגיע כשהוא בשיאו למשחקים האולימפיים בטוקיו.

לערוץ הספורט נודע כי סמדג'ה החליט שבעשרת החודשים הקרובים יורידו עומס ולחץ מששון והוא יתחרה פחות. התחרות הבאה שלו, למשל, צפויה להיות או טורניר המאסטרס בדצמבר או אפילו הגראנד פרי שייערך בת"א בינואר. עד למשחקים מתכוונים לשלוח את ששון למספר מצומצם של תחרויות וזאת על מנת למזער את האפשרויות להפסדים, שמשפיעים עליו מאוד. 

"ההתמקדות של אורי תהיה בעיקר בצד הפיזי, נעבוד הרבה על כוח וגם אולי נעבוד על תרגיל חדש נוסף שיהיה לו" הסביר מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה. "מדובר בספורטאי גדול שכבר הוכיח את עצמו, אבל יש לו רצון מאוד גדול לזכות במדליה נוספת בטוקיו. לכן, המטרה להוריד ממנו לחצים ועומסים ולמקד אותו במספר טורנירים מסוימים עד לטוקיו".