בגיל 13: כרם פרימו אלופת ישראל בג'ודו

אחותה הצעירה של גפן הדהימה את שמש במשקל עד 57 ק"ג. בגברים: פלצ'יק ובוטבול הוכתרו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.09.19 - 00:09
שוות זהב, האחיות פרימו (אלן שיבר)
שוות זהב, האחיות פרימו (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אליפות ישראל בג'ודו נערכה היום (חמישי) בהיכל קבוצת שלמה, כשההפתעה הגדולה הגיעה מכיוונה של כרם פרימו, אחותה של הג'ודאית האולימפית גפן, בת 13 בלבד שזכתה בתואר אלופת ישראל במשקל של עד 57 ק"ג אחרי שגברה על טופז שמש באיפון.

עוד אצל הנשים, שירה ראשוני גברה על נועה מינצקר במשקל של עד 48 ק"ג. הקרב נכנס לניקוד זהב,  שם ראשוני השיגה ווזארי וזכתה בזהב. גפן פרימו הוכתרה לאלופת ישראל במשקל של עד 52 ק"ג לאחר שניצחה את פז כפרי, אלופת הארץ  משנה שעברה, באמצעות ריתוק. במשקל של עד 63 ק"ג עדי גרוסמן הפתיעה את ענבל שמש וזכתה בזהב אחרי קרב ארוך ביותר של 8 דקות וחצי. ירדן מאירסון הוכתרה לאלופת ישראל במשקל של עד 70 ק"ג אחרי ניצחון על מאיה גושן. רז הרשקו קטפה את הזהב במשקל של 78+ ק"ג אחרי שגברה על עמרי קניון.

אצל הגברים, בגזרת הג'ודאים האולימפיים לא היו הפתעות. טוהר בוטבול קטף את התואר במשקל של עד 81 ק"ג כשגבר על גל אלייב. לי קוכמן שהתחרה במשקל של עד 100 ק"ג זכה בזהב אחרי 13 שניות בלבד כשהטיל באיפון את מתן חזן. פיטר פלצ'יק שהתחרה גם הוא בקטגוריית משקל אחת מעל משקלו הרגיל ניצח בגמר את סרפים קומפנייץ והוכתר לאלוף ישראל.

אלון אהרון הוכתר לאלוף ישראל במשקל של עד 60 ק"ג לאחר שניצח את מתן שני. ירין מנגד זכה בזהב בפעם הרביעית ברציפות במשקל של עד 66 ק"ג לאחר שגבר על גיא גוטמן. במשקל של עד 73 ק"ג אורון גינר ניצח באיפון את יהונתן אלבז וזכה בזהב. במשקל של עד 90 ק"ג אסף חן זכה בזהב בפעם השישית בקריירה שלו אחרי שניצח את אורי כבשנה.