היסטוריה בקדטים: מדליה לישראל באל' העולם

רוי סיון קטף ארד, באותו מקום בו מאמנו פולק זכה בבוגרים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.09.19 - 15:40

תגיות: גולן פולק

תחילת כתבה

גם בקדטים. המשלחת הישראלית לאליפות העולם לקדטים בג'ודו חזרה היום (שבת) עם מדליית ארד. רוי סיון זכה במדלייה באליפות הנערכת באלמטי שבקזחסטן במשקל עד 90 ק"ג. בקרב המכריע גבר סיון בגולדן סקור על בנג'ימין מטאסיג'י הסלובקי וסיים יום מרשים.

סיון הצעיר והמוכשר החל את דרכו עם ניצחון באיפון על מריג'וס מיטרוצ'אינס מליטא בתום 3:54 דקות, וזאת לאחר שהליטאי הוביל בוואזרי. בסיבוב השני המשיך עם איפון נוסף על ג'ורג אודסילאורי הגרמני בתום 3:38 דקות. ברבע הגמר גבר באיפון מהיר בתום 1:07 דקות על שינג לי מטייפה, אך נעצר בחצי הגמר, שם נוצח בידי דזהווד גושינוב הרוסי.

בקרב על הארד הישראלי היה דומיננטי לאורך כל הדרך, אך שני המתמודדים לא הצליחו להשיג ניקוד והקרב נכנס אל תוך הגולדן סקור. בחלוף 4:54 דקות, הצליח סיון להטיל יריבו הסלובקי על גבו, לזכות בניצחון חשוב ולסיים עם מדליית ארד יוקרתית וחשובה עבורו ועבור הנבחרת הישראלית.

המאמן גולן פולק, שזכה בקזחסטן באליפות העולם בספורטאי פעיל בעצמו, אמר: "רוי עשה יום קרבות מטורף, נלחם בכל קרב עד הסוף וזכה במדליית ארד ראשונה לישראל באליפות עולם לקדטים. אני גאה ברוי על הדרך שעשה השנה. התקדם מתחרות לתחרות, נתן את הכל באימונים ורואים את התוצאות".

אורן סמדג'ה: "רוי עשה תחרות מדהימה והצליח להיות הישראלי הראשון שזוכה במדליה מאליפות עולם לקדטים. עוד היסטוריה וקפיצת מדרגה לג'ודו הישראלי. גולן נכנס לתפקיד מאמן הקדטים לפני שנתיים. בידיעה ברורה שלנו, שגולן ייתן 100% לתפקיד לאימון ולדרך החיים הקשה שמלווה את המאמן ואת משפחתו. מעבר להיותו ספורטאי מצליח, הוכיח היום גולן שהוא יודע לפרוץ מחסומים גם כמאמן וייכתב היום בספרי ההיסטוריה של הג'ודו הישראלי. כמאמן של מדליסט מאליפות עולם לקדטים, בפעם הראשונה בתולדות הג'ודו הישראלי".

"איגוד הג'ודו מאמין שכל הספורטאים בכל הגילאים צריכים להתאמן כמקשה אחת, בשיטה אחת ובדרך אחת שהוכיחה את עצמה כפורצת גבולות ורבת הישגים. לאחר אולימפיאדת ריו יישרנו קו בכל נבחרות ישראל, ייצבנו את עמדת המאמן והיום לאחר שנתיים בתפקיד הוכיח גולן כמה ההחלטה הייתה נכונה. אני רוצה לברך את רוי סיון ומאמנו האישי אייל בכר. רוי, אתה אמנם בתחילת דרכך לאחר זכייה במדליית ארד בפורטוגל ומקום חמישי באולימפיאדת הנוער, והיום הגיע הרגע שלך לעמוד בבמות הגבוהות ביותר. אתה מוכיח יציבות, כישרון והתקדמות כל הזמן. אין לי ספק שתגיע רחוק גם בגילאי הבוגרים".