צפו: ארד לשירה ראשוני בגראנד סלאם ברזיל

הישראלית השיגה ניקוד חשוב לדירוג האולימפי. פרימו הודחה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.10.19 - 00:46

תגיות: שירה ראשוני

תחילת כתבה

הישג נהדר לג'ודאית שירה ראשוני. הישראלית, שמתחרה במשקל של עד 48 ק"ג, זכתה הערב (ראשון) במדליית הארד בגראנד סלאם ברזיל וקיבלה בזכות כך 500 נקודות לדירוג האולימפי.

ראשוני העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם פתחה את הטורניר בניצחון תוך דקה ו-11 שניות בלבד על אסטפניה סוריאנו מהרפובליקה הדומניקאית. בסיבוב שלאחר מכן, שהיווה את רבע הגמר, היא הפסידה לאווה צ'רנוביצקי ההונגרייה, סגנית אלופת אירופה מ-2018. הקרב נכנס לניקוד זהב, שם ספגה הישראלית את העונש השלישי שהוביל להפסדה. בכך נשרה ראשוני לבית הניחומים, ושם גברה בקרב הראשון על יהו צ'ונג הסינית באיפון. בקרב על הארד ניצחה הג'ודאית את קתרינה מנץ הגרמנייה בווזארי.

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים אמר: "זהו הישג חשוב ומשמעותי מאד לשירה, זו מדליה ראשונה שלה בגראנד סלאם במסגרת הקריטריון האולימפי לטוקיו 2020 (ושלישית בקריירה בגרנד סלאם). המדליה הזו תעניק לשירה ניקוד חשוב בדרך לטוקיו, ולא פחות חשוב מוטיבציה וכוח להמשך".

כמו כן, גפן פרימו (עד 52 ק"ג) סיימה שביעית את התחרות. היא ניצחה קרב אחד, אך הפסידה ברבע הגמר ובכך נשרה לבית הניחומים, שם הפסידה לג'ואנה ראמוס הפורטוגלית, שסיימה חמישית באליפות העולם האחרונה.