חמישה ג'ודאים ישראלים יתחרו באבו דאבי

הנבחרת חוזרת אחרי מנוחה ארוכה. סמדג'ה: אין הרבה ציפיות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.10.19 - 07:40

תגיות: גודו

תחילת כתבה

גרנד סלאם אבו דאבי ייפתח מחר (חמישי) בהשתתפות חמישה ג'ודאים ישראלים: ברוך שמאילוב, טל פליקר, טוהר בוטבול, לי קוכמן ופיטר פלצ'יק. נבחרת הגברים של אורן סמדג'ה נחתה אתמול באיחוד האמירויות, ותתחרה בפעם השנייה בהיסטוריה של הטורניר עם סממנים ישראליים.

כזכור, אחרי שבשנת 2015 התחרו הג'ודאים הישראלים בטורניר תחת איגוד הג'ודו הבינלאומי IJF, בשנה שעברה הספורטאים התחרו לראשונה עם סמלי המדינה וזכו בחמש מדליות, ביניהן שתי מדליות זהב של שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, שריגשו מדינה שלמה כשבזכותם נוגן "התקווה" באולם באבו דאבי.

עבור נבחרת הגברים מדובר בתחרות הראשונה מאז אליפות העולם. "החבר'ה לא בשיאם כי אנחנו אחרי מנוחה, אבל אנחנו ממשיכים את הסבבים. אין הרבה ציפיות, אנחנו מנסים לאסוף עוד נקודות בדרך, ובשאריות האחרונות לסיים את השנה בצורה מושלמת", אמר אורן סמדג'ה לערוץ הספורט.

יו"ר האיגוד, משה פונטי, נמצא כמובן באבו דאבי. בנבחרת סיפרו כי עד עכשיו הכל עובר חלק, וכי היחס אליהם נהדר. שגיא מוקי, אלוף העולם במשקל של עד 81 ק"ג, ימשיך לקבל מנוחה ולא יתחרה, וכך גם אורי ששון, שהתחרות הבאה שלו תהיה טורניר המאסטרס היוקרתי בדצמבר בסין.

נבחרת הנשים של שני הרשקו לא הגיעה לאבו דאבי. הרשקו החליט לפסוח על התחרות, כשהספורטאיות שלו יתחרו בגראנד פרי באוסטרליה וחלקן בטורניר המאסטרס.