שמאילוב הודח בסיבוב ה-3 על ידי באול

אכזבה באבו דאבי. גם פליקר סיים את דרכו בגרנד סלאם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.10.19 - 11:49
פתח עם ניצחון. שמאילוב (getty)
פתח עם ניצחון. שמאילוב (getty)
תחילת כתבהגרנד סלאם אבו דאבי נפתח היום (חמישי) עם אכזבות לשני הישראלים, ברוך שמאילוב וטל פליקר (משקל של עד 66 ק"ג), שסיימו מוקדם את דרכם בתחרות. השניים הם חלק ממשלחת של חמישה ג'ודאים ישראלים שיצאו לאיחוד האמירויות, כשהשאר הם טוהר בוטבול, לי קוכמן ופיטר פלצ'יק. נבחרת הגברים של אורן סמדג'ה נחתה לפני יומיים באיחוד האמירויות, ותתחרה בפעם השנייה בהיסטוריה של הטורניר עם סממנים ישראליים.

שמאילוב סיים את דרכו בסיבוב השלישי, אחרי שהפסיד לאן באול, שהשיג ווזארי בשלב מוקדם בקרב. הדרום קוריאני הוא סגן האלוף האולימפי מריו, וגם מדליסט הארד מאליפות העולם ב-2018 ואלוף העולם ב-2015.  לפני כן, שמאילוב דווקא החל את דרכו בתחרות ברגל ימין, אחרי שגבר באיפון על אדריאן גומבוק הסלובני.

טל פליקר חווה כאמור אכזבה כשהוא הודח כבר בקרב הראשון שלו. הישראלי עלה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את אורחן ספרוב האזארי, סגן אלוף העולם מ-2017 (חלק את הפודיום באותה אליפות עם פליקר שזכה בארד). לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי הקרב היה ללא הכרעה ונכנס לניקוד זהב. שם, לאחר 1:13 דקות השיג האזארי ווזארי שהעניק לו את הניצחון. 

כזכור, אחרי שבשנת 2015 התחרו הג'ודאים הישראלים בטורניר תחת איגוד הג'ודו הבינלאומי IJF, בשנה שעברה הספורטאים התחרו לראשונה עם סמלי המדינה וזכו בחמש מדליות, ביניהן שתי מדליות זהב של שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, שריגשו מדינה שלמה כשבזכותם נוגן "התקווה" באולם באבו דאבי.

יו"ר האיגוד, משה פונטי, נמצא כמובן באבו דאבי. בנבחרת סיפרו כי עד עכשיו הכל עובר חלק, וכי היחס אליהם נהדר. שגיא מוקי, אלוף העולם במשקל של עד 81 ק"ג, ימשיך לקבל מנוחה ולא יתחרה, וכך גם אורי ששון, שהתחרות הבאה שלו תהיה טורניר המאסטרס היוקרתי בדצמבר בסין.

נבחרת הנשים של שני הרשקו לא הגיעה לאבו דאבי. הרשקו החליט לפסוח על התחרות, כשהספורטאיות שלו יתחרו בגראנד פרי באוסטרליה וחלקן בטורניר המאסטרס.