"אתה החבר הכי טוב שלי": הברכות של מולאי למוקי

אחרי שהסעיר את עולם הג'ודו ועזב את האיגוד האיראני, אלוף העולם בעברו חזר למזרן כפליט, זכה לפרגון מהישראלי ("ניצחון של הספורט על הפוליטיקה") וסיפק תגובה מרגשת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.19 - 08:44
תחילת כתבה

אליפות העולם האחרונה בג'ודו הייתה חלום עבור כל ישראלי, אבל היה אירוע אחד שהעיב על הזכיה הפנומנלית של שגיא מוקי בתואר הנכסף - ההאשמה על ההפסד המכוון של סעיד מולאי, המתמודד האיראני. הבוקר (ראשון), השניים עשו רושם כאילו שמו את האירוע מאחוריהם ואף יצאו ממנו חברים.

"אני רוצה לברך את סעיד מולאי שמתמודד בגראנד סלאם אוסאקה, כחלק מצוות הפליטים", בירך מוקי את האיראני בפוסט בחשבון האינסטגרם לקראת חזרתו למזרן. "זהו ניצחון של הספורט על פני הפוליטיקה. אני מודה לאיגוד הג'ודו הישראלי, העולמי והאולימפי על התמיכה חסרת הפשרות".

מולאי עצמו לא נשאר חייב ומיד הגיב לג'ודוקא הישראלי, תגובה שלא תשאיר אף אדם אדיש. "תודה רבה לך מוקי, אני מאחל לך הצלחה רבה בכל אשר תלך, אתה החבר הטוב ביותר שלי", הוא כתב בתגובה פומבית. מוקי הנרגש, סיכם וכתב לו - "אלוף אמיתי" - בתגובה.

כזכור, מולאי, אלוף עולם לשעבר, נאלץ לפרוש מהתחרות בטוקיו כדי לא להיתקל בישראלי. אחרי האליפות הוא נמלט לגרמניה, שם "זכה" לסטטוס של פליט. בעקבות אותם אירועים, איגוד הג'ודו האיראני הושעה מכל פעילות ובשל כך, מולאי החל כעת את דרך סולו. על המזרן הוא עדיין נראה חלוד וסיים במקום השביעי.