יגיע לת"א? המשלחת הישראלית פגשה את מולאי

האיראני עשוי להשתתף בתחרות בארץ. יתחרה במוקי בגמר מחר?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.12.19 - 19:24
תחילת כתבה

אחרי שברוך שמאילוב סיים היום במקום החמישי, טורניר המאסטרס היוקרתי בג'ודו יימשך מחר (שישי), כשבמוקד המשלחת הישראלית יהיה שגיא מוקי, אלוף העולם במשקל של עד 81 ק"ג.

זו תהיה התחרות הראשונה של מוקי מאז הזכייה באליפות העולם, ולראשונה הוא יתחרה עם פאץ' אדום על גבו, שמעיד על תוארו. בנבחרת ציינו כי מוקי בכושר טוב ומלא במוטיבציה.

מה שעוד יכול לקרות לראשונה הוא קרב בין מוקי לבין סעיד מולאי האיראני, שעבר לייצג את מונגוליה. כזכור, מולאי, שהיה אלוף העולם בעצמו, נאלץ להפסיד בכוונה באליפות בה זכה מוקי על מנת לא להילחם עם הישראלי ואף לא לעמוד איתו על הפודיום. הפעם, כשהוא מייצג את מונגוליה, למולאי לא תהיה בעיה לעלות לקרב מול היריב לו כבר קרא ברשתות החברתיות "חברי הטוב ביותר". שניהם יכולים להיפגש אך ורק בגמר, לפי ההגרלה.

יור איגוד הג'ודו משה פונטי הצטלם עם מולאי ואמר היום: "סעיד איש מדהים, לבבי וחם. הייתה לנו איתו שיחה נהדרת ואני מקווה שכבר מחר תירשם היסטוריה כשספורטאי ישראלי וספורטאי איראני יתחרו זה מול זה. התהליך שהובלנו במישור הבינלאומי נושא פירות יפים". כמו כן, בשיחות של המשלחת הישראלית עם מולאי עלתה האפשרות שהאיראני יגיע לגרנד פרי תל אביב שייערך בסוף חודש ינואר בהיכל קבוצת שלמה.

עוד יעלו מחר על המזרן טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), גילי שריר (עד 63 ק"ג) וענבל שמש (עד 63 ק"ג).