בצורה אכזרית: פלצ'יק הפסיד בקרב על הארד

צפו: הישראלי ספג ווזארי שנייה לסיום ונכנע בניקוד זהב לסגן אלוף העולם. אכזבה גם לאורי ששון בטורניר המאסטרס בסין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.19 - 12:18
תחילת כתבה

היום השלישי והאחרון של טורניר המאסטרס היוקרתי בצ'ינגדאו, סין, הביא למזרן ארבעה נציגים כחול-לבן. הקרוב ביותר להגיע לפודיום היה פיטר פלצ'יק, אבל הוא הפסיד בקרב על מדליית הארד וסיים במקום החמישי. בכך סיימה המשלחת הישראלית את התחרות עם שתי מדליות כסף, של שגיא מוקי וטוהר בוטבול.

פלצ'יק, שמתחרה בקטגוריית המשקל עד 100 ק"ג, ניצח בשני הקרבות הראשונים שלו בתחרות, אבל אז הפסיד ברבע הגמר לווארלם ליפרטליאני מגיאורגיה וירד לבית הניחומים, שם גבר על יריב ממונגוליה בדרך לקרב על מדליית הארד מול ניאז איליאסוב הרוסי, סגן אלוף העולם המכהן.

פלצ'יק פתח היטב את הקרב, הוביל בווזארי והיה בדרכו לניצחון ולמדליה, אבל בשנייה האחרונה של הקרב (!), ספג ווזארי גם כן והקרב נכנס ל"ניקוד זהב". שם, הישראלי שוב פתח טוב והיה אגרסיבי, אבל לא הצליח להשיג את הניקוד המיוחל ואז, טעות לא מחויבת שלו איפשרה לאיליאסוב להיכנס לריתוק ולהכניעו. הפסד אכזרי במיוחד לפלצ'יק, שכאמור מסיים את התחרות במקום החמישי.

הישראלים הנוספים בתחרות
אורי ששון (100+ ק"ג), בתחרות הראשונה שלו מאז האכזבה הגדולה באליפות העולם, ניצח גם כן בשני הקרבות הראשונים, אבל הפסיד ברבע הגמר לאינל טסוייב הרוסי וירד גם הוא לבית הניחומים. אלא שבקרב הראשון בבית הניחומים, מול הנק חרול ההולנדי, ששון הפסיד ובכך סיים במקום השביעי.

לי קוכמן (עד 90 קילו), סגן אלוף אירופה, נחל אכזבה גדולה והפסיד כבר בקרב הראשון שלו, ליריב מסין. רז הרשקו (78+ ק"ג) אמנם רשמה ניצחון אחד, על יריבה מליטא, אבל בקרב השני שלה כבר הפסידה לסוזה הברזילאית וסיימה את דרכה בתחרות.