יו"ר איגוד הג'ודו: "דחו את המשחקים האולימפיים"

בצל משבר הקורונה משה פונטי פרסם הודעה חד משמעית בנוגע לטוקיו 2020: "מה שצריך להנחות אותנו הם טובתם, בריאותם ובטחונם של הספורטאים. אין שום אלטרנטיבה אחרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.20 - 12:45
תחילת כתבה

אחרי איגוד האתלטיקה של ארה"ב, איגוד השחייה של ארה"ב והתאחדות הכדורגל בספרד, הקריאות לדחיית המשחקים האולימפיים בטוקיו הגיעו גם לישראל. יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, קורא לדחיית האולימפיאדה שאמורה להיערך בקיץ הקרוב. לדעתו של פונטי, מה שצריך לעמוד בראש סדר העדיפויות הוא בריאות הספורטאים ויש לקבל החלטות קשות אך הכרחיות.

"בשנים האחרונות איגוד הג'ודו מוביל את הספורט הישראלי להשגים בזירה הבינלאומית, מדליות אולימפיות, אליפויות עולם ואירופה ואינספור מדליות בתחרויות בינלאומיות", הוא אמר. "בשנה האחרונה האיגוד, הפעילים, המנהלים, המאמנים והספורטאים נושאים את עיניהם ליעד אחד: אולימפיאדת טוקיו 2020. לאיגוד הג'ודו יש ספורטאים המועמדים למדליה אולימפית, שמקדישים את חייהם ומתאמנים שנים ארוכות למשחקים האולימפיים".

"יחד עם זאת, מה שמנחה אותי ומה שצריך להנחות את כל מי שמנהל את הספורט האולימפי בישראל, הוא טובת הספורטאים שלנו, בטחונם ובריאותם. זה הזמן להפגנת אחריות ומנהיגות, זהו תפקידנו. הייתי ספורטאי אולימפי ומאמן אולימפי, וגם כיו"ר אני בהחלט מבין את המשמעות הגדולה של ההחלטה אם לקיים או לדחות את האולימפיאדה, אך מחובתי ומתוך אחריות חברתית אני חושב שאין אלטרנטיבה אחרת, אנחנו צריכים לקרוא לדחיית המשחקים האולימפיים".

"מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות ונקיטת צעדים, ומחובתנו לנקוט עמדה, גם אם היא אינה קלה. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אלי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו, כפי שעשו בארה"ב ובנורבגיה".