"המטרה - חזרה לכושר": פניית איגוד הג'ודו

פונטי שלח תכנית למשרד הספורט כדי לשוב להתאמן עם מגע

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.04.20 - 14:03
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

רוצים להצטרף לענפי הטניס והאופניים. יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, פנה אתמול (שני) למשרד הבריאות ולמשרד הספורט עם תכנית לחזרת נבחרות הג'ודו האולימפיות לאימונים. בלב התכנית, בניית נבחרות מחולקות ל'קפסולות' מבודדות, בדיקות תכופות וחזרה לאימונים עם מגע.

במכתב שנשלח למנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי, נכתב: "משום שאנו מבינים ושותפים מלאים לחשיבות שמירת בריאות הציבור בכלל, כמו גם הספורטאים האולימפיים, נכתבה תכנית קצרה זו, כדי לשמור את הספורטאים בתנאים מחמירים יותר משאר הציבור ויחד עם זאת לאפשר את חזרתם לפעילות סדירה. המטרה: חזרה לכושר מלא".

הדרך אותה הציג פונטי כוללת "חלוקה של נבחרת הג'ודו האולימפית ל-2 קפסולות: נשים וגברים. 12 איש בכל קפסולה פלוס 3 אנשי צוות לכל קפסולה". כמו כן, תתבצע הכשרת המתקן מבחינת תנאי בידוד, חיטוי, ועמידה בהגבלות.

לסיום, ציין יו"ר האיגוד: "יש להכיר בענף הג'ודו כענף חיוני לא רק לספורט הישראלי אלא גם למשק הישראלי, ליצור תכנית טקטית כדי להביט קדימה תוך מבט על חשיבות הספורט בכלל, ענף הג'ודו בפרט וענפים אולימפיים נוספים. לאחר פיילוט עם ענף הג'ודו, ניתן להעתיק זאת לענפים פיסיים נוספים".