מריוס ויזר: "אנחנו נערכים לגרנד פרי ת"א"

יו"ר איגוד הג'ודו העולמי בישר: "נעשה כל מה שנדרש, התחרות תתקיים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.08.20 - 11:48
(צילום ארכיון, באדיבות איגוד הג'ודו העולמי)
(צילום ארכיון, באדיבות איגוד הג'ודו העולמי)
תחילת כתבה

גרנד פרי תל אביב בג'ודו, התחרות הבינלאומית היוקרתית שמתוכננת להתקיים בחודש ינואר בישראל, תפתח כנראה את האירועים הבינלאומיים בישראל בעידן הקורונה. באיגוד הג'ודו הישראלי ובאיגוד הג'ודו העולמי כבר החלו להיערך לאירוח התחרות בעוד שישה חודשים.

בשיחה שנערכה במהלך השבוע בין יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, ליו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר, אמר האחרון, אשר מקיים קשר אישי וקבוע עם פונטי: "אנחנו נערכים לקיום גרנד פרי ת"א. איגוד הג'ודו העולמי יעשה כל מה שנדרש והתחרות תתקיים".

איגוד הג'ודו הישראלי אירח בארבע השנים האחרונות תחרויות בינלאומיות איכותיות וזכה לשבחים רבים הן מהאיגוד האירופי (על אירוח אליפות אירופה עד גיל 23 ואליפות אירופה לבוגרים) ומהאיגוד העולמי (על אירוח גרנד פרי 2019 וגרנד פרי 2020). התחרות צפויה למשוך מתחרים רבים, מכיוון שתיחשב כניקוד לדירוג העולמי לקראת האולימפיאדה.

באיגוד הישראלי עוקבים אחרי דרישות משרד הבריאות לכניסת אזרחים זרים לישראל, ואוספים מידע לגבי דרישות רפואיות, אולמות אימון, חדרי מלון ועוד. יש לציין כי באחרונה התיר פרויקטור הקורונה, רוני גמזו, לאזרחים לא ישראלים להגיע לארץ בתנאים מגבילים, מה שגורם להערכה אופטימית בישראל כי התחרות אכן תתקיים.

יש לציין כי באירועים הקודמים הגיעו לישראל כ-1000 מתחרים ואנשי צוות מכל העולם, שהתארחו בבתי המלון בת"א, מה שהניב למדינה כסף רב מתיירות, שכידוע נפגעה קשות בעידן הקורונה.

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "אני מקיים שיחות קבועות וקשר הדוק ורציף עם מריוס ויזר, שהוא ידיד גדול של ישראל ושל הג׳ודו הישראלי. שמחתי מאוד לשמוע, כי היוזמה שלנו לקיים את הגרנד פרי בת"א, לא רק שהתקבלה בזרועות פתוחות, אלא גם שויזר הבטיח שהאיגוד העולמי יסייע ככל שניתן. זו בשורה לכל הספורט הישראלי באשר לקיום אירועים בינלאומיים, תוך הקפדה על הכללים וההנחיות. נלמד לחיות בצל הקורונה ולהמשיך לעשות ג'ודו. אני בטוח שלאירוע כזה תהיה השפעה חיובית גם על קיום אירועי תרבות ועל ענפי ספורט נוספים".