ג'ודו: הקרב על הכרטיס לטוקיו נפתח מחדש

באיגוד החליטו: הספורטאים יתחרו שוב על המקום הנכסף

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.11.20 - 12:26
יתמודד שוב על הכרטיס. פליקר (אלן שיבר)
יתמודד שוב על הכרטיס. פליקר (אלן שיבר)
תחילת כתבה

איגוד הג'ודו החליט היום (ראשון) לפתוח מחדש את התחרות הפנימית על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו בכל קטגוריית משקל. ההחלטה נוגעת לשלושה משקלים. אצל הנשים: עד 52 ק"ג, שם נאבקות גפן פרימו וגילי כהן, ועד 63 ק"ג בו מתחרות גילי שריר וענבל שמש. אצל הגברים, עד 66 ק"ג, בו מתחרים ברוך שמאילוב וטל פליקר.

כזכור, בפברואר האחרון פרימו גברה על כהן בתחרות הפנימית, ושמאילוב על פליקר, ושניהם הוכרזו כנציגים הישראליים במשקלים הללו. בעקבות הדחייה של המשחקים האולימפיים באיגוד הג'ודו החליטו לפתוח מחדש את המאבק, כדי שהספורטאי שנמצא בכושר הטוב ביותר קרוב יותר למשחקים יהיה זה שיתחרה. אגב, גילי שריר, שמתאוששת מפציעה קשה בברכה, תחזור להתחרות בחודש ינואר והיא כרגע עדיין מדורגת גבוה יותר משמש.

על פי ההחלטה שהתקבלה, הספורטאי שיעמוד בקריטריון הבינלאומי ושיהיה מדורג גבוה יותר מבין השניים בסוף פברואר 2021 יהיה הנציג הישראלי בטוקיו.  במקרה שבו בסוף פברואר הספורטאים לא יעמדו בקריטריון האולימפי, אז הם ימשיכו להתחרות עד ל-31 במאי והספורטאי שיהיה מדורג גבוה יותר בתאריך זה ייצג את ישראל.

משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, הסביר: "אם היינו בטוחים שיש ספורטאי אחד טוב יותר מהשני, כזה שמסוגל לזכות במדליה אולימפית והשני לא, היינו מקבלים החלטות אחרות. מכיוון שבשלושת המשקלים התחרות בין הספורטאים היא לא ודאית ומאוד צמודה החלטנו לפתוח מחדש. הספורטאי הטוב ביותר ייצג את ישראל".