טל פליקר זכה במדליית כסף באליפות אירופה בג'ודו

סגן אלוף אירופה רשם הישג נהדר נוסף בקריירה. אחרי שעבר בחצי הגמר את מדליסט הארד מאליפות העולם של 2017, הג'ודאי נכנע באיפון לספרוב האזרי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.11.20 - 18:44

תגיות: ג'ודוטל פליקר

תחילת כתבה

סוף סוף נבחרת הג'ודו של ישראל יכולה קצת לחייך. טל פליקר רשם הישג גדול נוסף בקריירה וזכה הערב (חמישי) במדליית הכסף באליפות אירופה בפראג. הישראלי הפסיד בגמר לספרוב האזרי, שהכניע אותו באיפון אחרי שכל אחד מהמתחרים השיג נקודה לאחר ווזארי.

פליקר בן ה-28 מסתפק במדלית הכסף, הישג השיא שלו בקריירה אחרי שתי מדליות ארד, באליפות העולם ב-2017 ובאליפות אירופה שנה לאחר מכן. הגמר נפתח טוב מבחינתו עם ווזארי אחרי 29 שניות, אך ספרוב השיב עם ווזארי ואיפון בדרך לניצחון, אחרי קרב של שתי דקות ו-27 שניות.

האליפות נפתחה הבוקר עם היום הראשון של הקרבות בהשתתפות שלושה ג'ודאים ישראליים, כשגולת הכותרת הגיעה מכיוונו של פליקר (עד 66 ק"ג). הוא פתח מצוין את התחרות וניצח בסטייל את הקרב הראשון שלו. תוך 33 שניות הוא הפיל באיפון את לוקאס סאחה מפינלנד ועלה לשלב הבא.

בשמינית הגמר ניצח את סרג'יו אולייניץ' מפורטוגל, שספג שלושה עונשים ונפסל. במהלך הקרב פליקר גם עלה ליתרון של ווזארי, שתחילה נחשב לאיפון, אך אחרי התערבות של שופטי הטלוויזיה שונה כאמור לווזארי. ברבע הגמר פגש הישראלי את  דניאל פרז רומן הספרדי, שצבר  שלושה עונשים ונפסל, מה שהעניק לפליקר את הניצחון היוקרתי והעלייה לחצי הגמר. יריבו בקרב על האפשרות לעלות לגמר היה ואזה מרגולשווילי הגיאורגי, מדליסט הארד מאליפות העולם 2017. הוא גבר עליו באמצעות וואזרי מרשים, ובכך עלה לקרב על תואר אלוף היבשת.

כזכור, איגוד הג'ודו הודיע השבוע כי הוא פותח מחדש את המאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו בכל משקל. בזכות מדליית הכסף, פליקר יצבור עוד 490 נקודות לדירוג האולימפי שלו ובכך יצמצם את הפער בינו לבין ברוך שמאילוב, שעדיין מדורג מעליו.

זו בהחלט הייתה ההפתעה הלא נעימה של היום, כששמאילוב (עד 66 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון שלו לבוגדן יאדוב מאוקראינה. עשר שניות לסיום ארבע הדקות יאדוב השיג ווזארי, ושניות בודדות לאחר מכן השיג ווזארי נוסף, שהעניק לו את הניצחון. שמאילוב סיים את דרכו בשלב מאוד מוקדם של התחרות.

מתן שני (עד 60 ק"ג) היה הישראלי הראשון לעלות על המזרן בפראג. הוא הפסיד בקרב הראשון שלו בשלושה עונשים בגולדן סקור לאקוס התורכי, זוכה מדלית הכסף בגראנד פרי בת"א בינואר האחרון.