"ניצחנו את הקורונה": פלצ'יק גורף מחמאות

סמדג'ה ורזבוזוב התרגשו. צפו בשר הספורט טרופר מברך

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.11.20 - 18:29
תחילת כתבה

היום השלישי של אליפות אירופה התחיל עם אכזבה לאחר שאורי ששון הודח בשלב מוקדם, אבל הסתיים עם מדליית זהב! פטר פלצ'יק, הג'ודוקא שמייצג את ישראל במשקל של עד 100 ק"ג, סיכם יום נהדר עם ווזארי גדול על ארמאן אדימיאן וזכה בתחרות היוקרתית בפראג.

"ברכות לפיטר פלציק על הזכיה במדליית הזהב!", פירסם שר הספורט, חילי טרופר, הודעה רשמית. "פטר היקר, אנחנו גאים בך על הישג שהוא תוצר של נחישות והתמדה, ומחכים כאן בבית לחגוג יחד איתך. מרגש לראות את דגל ישראל מעל הפודיום. כל הכבוד לפטר, למאמן אורן סמדג'ה ולכל הצוות המלווה".

חבר הכנסת, יואל רזבוזוב, הוסיף: ״מעטים יודעים כמה עבר פטר פלצ׳יק בחייו וכמה קשה עבד כדי להגיע לרגע הנפלא הזה. פטר היקר, אני וכל מדינת ישראל שמחים עבורך וגאים בך מאוד. אתה דוגמא לילדים ונערים צעירים, שבעזרת כח רצון, עבודה קשה והתמדה - אפשר להשיג כל דבר בחיים. אלוף!״.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג׳ה, הוסיף: ״מרגיש גאווה וסיפוק רב על ההישגים הגדולים של נבחרת ישראל בג׳ודו. אין ספק שההחלטה לנצח את הקורונה הובילה אותנו לאליפות בצורה הכי טובה ונכונה. כשהגענו לתחרות לא ידעתי להעריך את המוכנות של הספורטאים והיה אי וודאות גדול מבחינת הצוות, ידענו שננצח באליפות רק אם נדע לעבוד נכון לצד הקורונה".
 
"ההחלטה להתאמן במרחב פתוח, במקום שפחות מסכן את הספורטאים והצוות, לצד אימונים קשוחים ככל שאפשר - התבררה כנכונה", המשיך מאמן נבחרת הגברים. "ההישגים שלנו הם תוצר של עבודה קשה, מסירות, הצמדות לדרך ואמונה במה שאנחנו עושים. זו הייתה אליפות אירופה מוצלחת מאוד, הכסף של טל, המקום השביעי של טוהר, המקום השביעי של אורי, והזהב של פטר. חוזרים מחר לישראל בתחושת מסירות וגאווה״.

יו״ר איגוד הג׳ודו, משה פונטי, סיכם: ״הישג ענק לפטר, לצוות האימון בראשותו של אורן סמדג׳ה, לג׳ודו שלנו ולספורט הישראלי כולו. אני שמח שלמרות חודשים של אי ודאות ידענו להמשיך ולהתאמן, לשמור על כושר וחדות ולמרות הקשיים - לשאוף קדימה. השבועות האחרונים - עם המדליות באליפויות עד גיל 21 ו-23, המדליה של טל פליקר וכעת התואר של פטר - היו שבועות קשים, אבל הם מלמדים על האופי של ספורטאיי נבחרות הג׳ודו. פיטר הציג היום ג׳ודו אדיר ואופי מדהים, אני גאה בו״.