גראנד פרי תל אביב יהפוך לגראנד סלאם

התחרות היוקרתית תתקיים בפברואר הקרוב בדרייב אין

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.12.20 - 10:55
תחילת כתבה

איגוד הג'ודו הודיע היום (שלישי) כי הגראנד פרי של תל אביב יהפוך לגראנד סלאם ויתקיים בתאריכים 18-20 לפברואר. בעקבות ההחלטה, גראנד סלאם פאריס היוקרתי הוזז לחודש מאי.

כזכור, הגראנד פרי של תל אביב נערך בשנתיים האחרונות בדרייב אין, אבל החל מהשנה הוא יהפוך להיות טורניר גראנד סלאם, שנחשב ליוקרתי יותר ובו מקבלים יותר נקודות דירוג.

כבר פרסמנו כאן על המאמצים של יו"ר האיגוד הישראלי משה פונטי להפוך את טורניר הגראנד פרי לגראנד סלאם. היות ומדובר בתחרות ברמה הזו כמה חודשים ספורים לפני המשחקים האולימפיים, הטורניר אמור למשוך אליו מאות ספורטאים.

יו"ר האיגוד, משה פונטי, אמר על הגראנד סלאם: "צפוי להיות כאן אחד מאירועי הספורט הגדולים ביותר אי פעם. זה הישג אדיר להביא לכאן כזו תחרות וזה ייתן תנופה אדירה למדינה. אני בטוח שזו תהיה תחרות אדירה, תחרות שכולם ייהנו ממנה".

סילבן אדמס הוסיף: "אני תומך בתחרויות של הג'ודו בישראל,  זה הישג נהדר שמגיעה לכאן תחרות כזאת.  בזכות פונטי, יש לנו יחסים נהדרים עם האיגוד העולמי ועם היו"ר מריוס ויזר. זה הישג גדול שיש לנו תחרויות בינלאומיות כאלה, ומי יודע, אולי בעתיד נקיים כאן אליפות עולם. אנחנו יודעים איך לעשות את זה כדי שיהיה בטוח מבחינה בריאותית".

עוד לפני ההצהרה הדרמטית, איגוד הג'ודו טקס לכבוד סיכום ההישגים באליפויות אירופה השונות בנוכחות שר התרבות והספורט חילי טרופר, שאמר: "יש פה ווינרים גדולים. ישראל היא אחת המדינות שמביאה הכי הרבה מדליות בג'ודו ביחס לגודל האוכלוסיה. ההישגים המופלאים האלה תמיד מתוקים, ובמיוחד בימים כל כך קשים. הבאתם הרבה מאוד נחת לישראל. הכישרון, עבודת הצוות, המאמנים והכי הרבה הרוח הגדולה שלכם זה הסמל הכי יפה. מעריכים את כל העבודה שלכם פרגון מכל הלב ממשלת ישראל ומכל המדינה".

סילבן אדאמס הוסיף: "הישראלים הם ווינרים. אנחנו  מנצחים בכל מיני זירות, אז למה שלא ננצח גם בספורט? כי אין לנו מספיק תשתיות. יש לי הרבה רעיונות איך אפשר להשיג עוד מדליות ואני מצהיר שאנחנו נזכה בתשע מדליות באולימפיאדה אחת , אנחנו פשוט צריכים לעבוד ביחד ואנחנו נעשה את זה".

פונטי אמר לספורטאים: "כולנו עוברים שנה מאתגרת וקשה. הפסקת אימונים, ביטול תחרויות, בדיקות קורונה ודחיית האולימפיאדה. בתוך כל אלה הפגנתם ערכים של ג'ודו: לא לוותר, להתמודד עם הקשיים, למצוא פתרונות ולהמשיך לחתור למטרות. אני גאה בכם".