אחרי 11 חודשים: מוקי ישוב להתחרות בדוחא

הנבחרת תתחרה במאסטרס עם סמלי ישראל. גם מולאי ורינר יהיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.01.21 - 10:05

תגיות: שגיא מוקי

תחילת כתבה

טורניר המאסטרס היוקרתי בג'ודו יפתח מחר (שני) בדוחא, קטאר, עם נבחרת ישראל גדולה ומורחבת, שתתחרה לראשונה באמירות. טרם הנסיעה היו מעט חששות באיגוד הג'ודו בעקבות העניינים הפוליטים והביטחוניים, אבל הסופו של דבר הנבחרת תתחרה עם דגל ישראל ושאר הסמלים הלאומיים.

בנבחרת הגברים של אורן סמדג'ה ישתתפו שבעה ג'ודאים, ביניהם שגיא מוקי, שחוזר להתחרות לראשונה מזה 11 חודשים ואחרי שהתאושש מהפציעה בגבו. עוד יתחרו אלוף אירופה פיטר פלצ'יק, אורי ששון, סגן אלוף אירופה טל פליקר, ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול ולי קוכמן. גם לנבחרת הנשים של שני הרשקו תהיה נוכחות מלאה עם שירה ראשוני, גפן פרימו, גילי כהן, תמנע נלסון לוי, גילי שריר (שחוזרת למזרן לראשונה מאז הפציעה הקשה בברך) ורז הרשקו.

לטורניר הוזמנו 36 ספורטאים מכל משקל (לרוב מתחרים בו רק 16 הראשונים בכל קטגוריה) ורשומים 400 ג'ודוקות מ-70 מדינות. סעיד מולאי, היריב האיראני של מוקי שעבר לייצג את מונגוליה, נכלל, כמו גם טדי רינר האלוף הצרפתי האגדי. כמו בכל התחרויות שהתקיימו בעידן הקורונה, גם בדוחא יש הנחיות קפדניות וכל הספורטאים ואנשי הצוות לא יכולים לצאת מחדרם רק אחרי תוצאה שלילית בבדיקת הקורונה.

"טורניר המאסטר, שנחשב לקשה ביותר, מרכז את טובי הג'ודוקות בעולם", סיפר אורן סמדג'ה לערוץ הספורט. "אחרי שנה מוצלחת מאוד מבחינתנו אנחנו פותחים את שנת 2021 עם רשימה מלאה של ספורטאים. מקווה שלא יהיו עצירות נוספות בדרך עד לאולימפיאדה, בכדי שנוכל להתכונן כמו שצריך. בחודש הבא ייערך טורניר הגראנד סלאם תל אביב, ולשם אנחנו מכוונים הכי גבוה".

על מוקי הוסיף המאמן הלאומי: "שגיא עבר תקופה קשה והוא חוזר להתחרות אחרי 11 חודשים של השבתה".