"אני לא פוליטיקאי, באתי להילחם בשביל הספורט"

בראיון ראשון מאז הגיע לארץ, סעיד מולאי לערוץ הספורט: "מתרגש מאוד לבוא לכאן, מקווה לפגוש את שגיא מוקי בעתיד. אני יודע שהיו קשיים, אבל כרגע אני מרגיש טוב"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.02.21 - 19:37
תחילת כתבה

רגע היסטורי לספורט הישראלי והעולמי התרחש הערב (שישי): לראשונה, ג'ודוקא איראני התייצב על הפודיום בתל אביב, לאחר שזכה במדליית הכסף עד משקל 81 ק"ג בתחרות ה"גרנד סלאם" 2021. מולאי מסיים מסע ארוך, שכלל מהומה פוליטית, איומים על חייו וחיי משפחתו, ובסופו של דבר הרגע שבו הספורט ניצח - והוא התחרה בישראל, למרות הכל.

בראיון מיוחד לערוץ הספורט, מיד לאחר שירד מהפודיום (שהיה גם הראשון מאז שהגיע לישראל), אמר מולאי למירי נבו: "אני מאוד שמח להגיע לישראל בפעם הראשונה. תודה לכולם על הארגון והתחרות, אבל אני קצת מאוכזב שלקחתי רק מדליית כסף ולא פגשתי בגמר את שגיא מוקי (בחיוך), מקווה לפגוש אותו בעתיד. אני ספורטאי, ולא פוליטיקאי, והיום נלחמתי בשביל הספורט. מבטיח להגיע לכאן שוב בקרוב". יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, אמר לאחר מכן: "לא רק אני, כל המדינה מחבקת את הבחור האמיץ הזה".

מוקדם יותר היום, מולאי עבר יום מפרך: אחרי שהעפיל לסיבוב השני אוטומטית, ניצח בקרב הראשון שלו את זלים צקאייב האזרי וזכה למחיאות כפיים מהקהל. לאחר מכן העפיל לרבע הגמר עם ניצחון על אנטוניו אספוסיטו מאיטליה. בהמשך, הוא עלה גם לחצי בזכות ווזארי על דומיניק רסל הגרמני, ואז גם גבר על אסלאן לפינגוב הרוסי בדרך לקרב על תואר האלוף - שם נוצח באיפון מול האוזבקי ג'אמשיד בולטבואב.