צפו: טוהר בוטבול הפסיד בקרב על הארד בקאזאן

הישראלי (עד 73 ק"ג) נכנע לויקטור סקבורטוב האמירתי בווזארי. שגיא מוקי וגילי שריר הודחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.05.21 - 17:43
תחילת כתבה

היום השני בגרנד סלאם קאזאן בג'ודו הסתיים באכזבה למשלחת הישראלית. טוהר בוטבול, שהיה התקווה אחרונה של ישראל למדליה ברוסיה נכנע בווזארי לויקטור סקבורטוב האמירתי וסיים את התחרות במקום החמישי. הפסדו של בוטבול מצטרף להדחות של שגיא מוקי שהפסיד כבר בקרב הראשון שלו וגילי שריר שלא עברה את בית הניחומים.

בוטבול ניצח בקרב הראשון שלו (בסיבוב השני, אליו העפיל אוטומטית) את מגומדקארין פידורייב הרוסי, שספג שלושה עונשים. בהמשך הוא פגש את אלונסו וונג מפרו וגבר עליו באמצעות איפון בדרך לרבע הגמר. איפון נוסף הוא השיג על ואדים שוקה מבלארוס, וכך העפיל לחצי הגמר. בחצי בוטבול קיבל יריב מקומי קשוח, מחמדבק מחמדבקוב, לו הוא נכנע בחניקה ובכך ירד לקרב על מדליית הארד, שם כאמור פגש את ויקטור סקבורטוב האמירתי ופספס את המקום על הפודיום בקאזאן.

בגזרתו של שגיא מוקי, הג'ודוקא קיבל יריב מאוזבקיסטן בשם גיוסיון בובוייב, והפסיד לאחר שספג שלושה עונשים. התוצאות של מוקי בשנת 2021: מדליית ארד במאסטרס דוחא, הפסד בקרב הראשון בגרנד סלאם תל אביב, מדליית ארד באליפות אירופה בליסבון, הפסד בקרב הראשון בקאזאן.

שריר גם כן העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם היא ניצחה את גקה ואן דן ברג באמצעות ווזארי ועלתה לרבע הגמר. ברבע נגד אנדראה לסקי הסלובנית (מדליסטית ארד מאליפות אירופה האחרונה) הקרב נגרר ליותר מ-8 דקות של ניקוד זהב ו-12 דקות קרב בסך הכל, ובסיום הסלובנית ניצחה עם ווזארי ושריר נשלחה לבית הניחומים. בקרב הניחומים היא הפסידה על עונשים לכריסטינה קבנה פרס הספרדייה, ובכך סיימה שביעית בתחרות.

אחרי שאתמול חמישה מתחרים ומתחרות בכחול-לבן לא הצליחו לקטוף מדליה, כשהישג השיא היה מקום חמישי (הפסד בקרב על הארד) של גפן פרימו ושירה ראשוני, לא הצליחו הישראלים מהיום להשיג תוצאה גבוהה יותר.