"לא אשבר מכלום, יכולה לעשות זאת בכל במה"

פרימו סיכמה את הזכיה. צפו בשר טרופר מברך: "איזו אלופה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.06.21 - 20:04
תחילת כתבה

הישג גדול לג'ודו הישראלי: גפן פרימו זכתה היום (שני) במדליית ארד באליפות העולם, שנערכה בהונגריה, לאחר שגברה על דיורה קלדיורובה מאוזבקיסטן. פרימו רושמת את הישג השיא שלה בקריירה, עם מדליה ראשונה באליפות עולם.

גלי הברכות כבר הגיעו, כשבראש המברכים עמד שר התרבות והספורט, חילי טרופר, שהתקשר אליה באמצעות שיחת וידאו: "ברכות", אמר לה השר, "הבאת לנו נחת וגאווה. איזו אלופה את! גאים בך מאוד, כולנו כאן בארץ אוהבים, גאים ומעריכים אותך". גם חברת הכנסת מרב מיכאלי, יו"ר מפלגת העבודה, הצטרפה למברכות: "הספורטאיות הישראליות ממשיכות לתת בראש, גו גפן!"

גפן פרימו אמרה לאחר הניצחון היוקרתי: ״אני מאושרת כל כך. המדליה הזו מגיעה זמן קצר אחרי המדליה באליפות אירופה ואחרי שנה שאני עוד לא יודעת איך לתאר אותה. שנה שהביאה איתה אתגרים גדולים, ומי שמתחרה בספורט מקצועני בכלל ובג׳ודו בפרט יודעת שזה חלק מהקסם שבמקצוע הזה, וזה חלק מהדרך שלי כספורטאית. למדתי לקבל גם את האתגרים וגם את השמחה, והיום זה הזמן שלי לשמוח. להיות על הפודיום באליפות העולם? אני מאושרת״.

"היה יום ממש טוב מבחינתי, מרגש, מלא באמוציות ותמיכה", הוסיפה פרימו אחרי שנרגעה מעט. "הייתה שנה לא קלה, מי שהיה לידי ברגעים הקשים יודע שהייתי להתגבר על הרבה דברים בשביל להגיע לרגע הזה. אני שמחה שהוכחתי לעצמי שלא משנה מה, שום דבר לא ישבור אותי, אני יכולה לעשות את זה על כל במה בעולם".

כשנשאלה איך הייתה התחושה ברגעים שאחרי הניצחון אמרה פרימו: "לא ידעתי מה לעשות, הסתכלתי על שני ופונטי וחלקנו את השמחה יחד. החיבוק של שני, זה אושר. איך מסכמים? אני לא יכולה לסכם עדיין. אני רק מקווה שזה ימשיך ושארגיש טוב יותר ויותר, אנחנו עם הפנים קדימה".

״הישג אדיר לגפן", הוסיף מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו. "מדלית ארד באליפות העולם וזאת בשנה בה חלתה בקורונה, מחלה שפגעה מאוד ביכולת הגופנית שלה. גפן הצליחה להתגבר על התקופה הקשה ובתוך חודשיים זכתה במדליות הן באליפות אירופה והן באליפות העולם. הדבר הזה מוכיח את הכוח המנטלי האדיר שלה, את היכולת שלה ואת העתיד המדהים שמחכה לה. גפן כל פעם פורצת גבולות ואני גאה בה מאוד. ההישג של גפן הוא הישג של עבודת צוות ומחוייבות של כל ספורטאיות הנבחרת, הצוות המקצועי ואיגוד הג'ודו״.

יו״ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, הוסיף: ״הישג אדיר לספורטאית מדהימה, שההישגים שלה בגיל כל כך צעיר רק מרמזים על הפוטנציאל הגדול שלה. אין לי ספק שאם בגיל כה צעיר היא מגיע לפסגות האלה, אז עם עבודה נכונה מצפה לה עתיד מזהיר. לזכות במדליה גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם בזמן כל כך קצר זה הישג גדול, מדהים ומרגש. קרדיט גדול לשני הרשקו ולצוות שלו על עבודה אדירה לאורך שנים".