על חשבון כהן: גפן פרימו תשתתף בטוקיו?

סעיף בתקנון האיגוד יכול לשנות את ההחלטה. הפרטים בפנים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.06.21 - 11:11
תחילת כתבה

שינוי דרמטי לפני טוקיו? אחרי מדליית הארד של גפן פרימו באליפות העולם, באיגוד הג'ודו שוקלים לשנות את ההחלטה ושהיא תהיה הנציגה הישראלית למשחקים האולימפיים במשקל של עד 52 ק"ג ולא גילי כהן.

כזכור, בפברואר 2020 פרימו הוכרזה כנציגה לטוקיו במשקל הזה לאחר שגברה בניקוד במאבק הפנימי-ישראלי על כהן. הדחייה של המשחקים בגלל מגיפת הקורונה גרמה לאיגוד הישראלי לפתוח מחדש את התחרות הפנימית.

כהן, שחזרה מפציעה קשה בברך סיפקה תחרויות טובות וצברה ניקוד בעוד פרימו, שחלתה בקורונה, התקשתה לחזור ליכולות הטובות שלה. בגראנד סלאם ת"א האחרון, שנקבע מראש כתחרות האחרונה לסגירת הקריטריון,  כהן השלימה את המהפך, עקפה את פרימו בדירוג והוכרזה כנציגה לטוקיו. אלא שמאז סגירת הקריטריון, פרימו זכתה במדליית הארד באליפות אירופה ואתמול הגיעה להישג השיא בקריירה שלה עם מדליית ארד באליפות העולם.

בתקנון האיגוד לאופן ההכרעה בין הספורטאים, יש סעיף לפיו גם אם ספורטאי שנפצע מראה אישור רפואי שהוא כשיר, הנהלת האיגוד יחד עם היחידה לספורט הישגי יחליטו באופן סופי לגבי הספורטאי. כהן, כידוע, הייתה מושבתת בשל קרע ברצועה הצולבת כשנה במהלך הקמפיין ולאחר מכן לקח לה זמן לחזור לעצמה. ייתכן שבאיגוד ישתמשו בסעיף הזה יחד עם ההישגים של פרימו. בכל מקרה, מדובר בנושא רגיש ובמהלך רגיש שמצריך כאמור גם את האישור של היחידה לספורט הישגי.