הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מקום חמישי למתן קוקולייב בגראנד פרי זאגרב

הישג יפה לג'ודאי הצעיר, שהפסיד בקרב על מדליית הארד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.21 - 20:20
תחילת כתבה

כחודש וחצי עברו מאז שהסתיימו המשחקים האולימפיים בטוקיו, והנבחרת הישראלית בג'ודו, זו שזכתה במדליית ארד בתחרות הקבוצתית, כעת תעבוד על היעד הבא - פאריס 2024. בינתיים, הסבב העולמי ממשיך לו, והיום (שישי) נפתחה תחרות גרנד פרי זאגרב, אך שם לא נרשם אף אחד מהסגל הבכיר שהיה במשחקים בבירת יפן. במוקד של היום הראשון בקרואטיה, מתן קוקולייב סיים במקום החמישי.

קוקולייב בן ה-20 רשם הישג נאה כאשר הגיע עד לקרב על מדליית הארד במשקל של עד 60 ק"ג, ובסופו של דבר הפסיד וסיים במקום החמישי. הג'ודאי הצעיר, שרק לפני כשבועיים זכה במדליית הארד באליפות אירופה עד גיל 21, הגיע עד לחצי הגמר עם ניצחונות מול יריבים מקרואטיה ואוקראינה (פעמיים בעזרת ווזארי), והיה רחוק ניצחון ממדליה. יריבו היה סמואל האל הבריטי, שניצח אותו עם ריתוק יחסית מהיר.

בקרב על הארד פגש קוקולייב את וינסנט לאמר הצרפתי בן ה-28, והקרב נגרר לזמן רב של ניקוד זהב כשלכל אחד מהשניים היו שני עונשים. בסופו של דבר הצרפתי גבר על הישראלי עם ווזארי.

הישראלים הצעירים הנוספים שלקחו היום חלק בתחרות והפסידו בשלבים מוקדמים: עילאי יהודאי (עד 60 ק"ג גברים), עמית בובוביץ' (עד 66 ק"ג גברים), תמר מלכה (עד 48 ק"ג נשים) ומאיה לאופולד (עד 57 ק"ג נשים). מחר יעלו על המזרן עוד מספר נציגים: אורון גינר ויונתן אלבז (עד 73 ק"ג גברים), ענבל שמש (עד 63 ק"ג נשים) ושקד עמיחי (עד 70 ק"ג נשים).